Kampaň Miloše Zemana za znovuzvolení je v plném proudu, přestože žádná být neměla

Praha - Prezident Miloš Zeman svou opětovnou kandidaturu na hlavu státu oznámil v březnu letošního roku. Při projevu však zdůraznil, že se nehodlá zapojovat do kampaně. Přesto lze vidět na ulicích billboardy propagující znovuzvolení Miloše Zemana prezidentem České republiky.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman

Billboardy s fotografií Zemana a heslem „Zeman znovu 2018“, které odkazuje na heslo kampaně, kterou představila první dáma Ivana Zemanová, se objevují čím dál častěji.

Podle prezidentova mluvčího, Jiřího Ovčáčka, však stále platí, že prezident se do kampaně nezapojuje, protože není zadavatelem těchto poutačů. Upozornil však, že prezident nebude zakazovat svým podpůrcům jeho aktivní podporu.

Podle Jana Outlého, člena Úřadu pro dohled a hospodaření politických stran a politických hnutí, je však jedno, kdo je zadavatelem. „Pokud je to s vědomím kandidáta, tak se hodnota kampaně má počítat jemu do limitu 40 miliónů korun. Je jedno, kdo ji realizuje,“ řekl serveru novinky.cz Outlý.

„Je evidentní, že někdo kampaň vede. Není to názor poblázněného úředníka Outlého, jak to prezentuje Miloš Zeman, ale je to oficiální stanovisko úřadu,“ dodal Jan Outlý.

Miloš Zeman však od začátku jasně říká, že žádnou kampaň nevede. Podle prezidenta se do kampaně nepočítají ani návštěvy krajů, ani další poutač, jenž propaguje novou knihu obsahující rozhovory se současným prezidentem, na které se podílel mj. i Jiří Ovčáček.

Jediné, co Miloš Zeman dodržuje, je neúčast v předvolebních debatách s ostatními kandidáty, přestože je pozvaný. Vystupuje pouze v pořadech, kde je pouze on a moderátor.

Všichni kandidáti musí mít nejpozději do půlnoci 8. ledna na transparentních účtech jasně vykázáno, kolik ze 40 miliónů šlo na kampaň. Pro druhé kolo volby je horní limit stanoven na 10 milionů. V případě nesplnění podmínek hrozí uchazečům o prezidenta republiky až statisícové pokuty.

Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dozorčí rada exportní banky projedná odvolání ředitele, Babiš ČEB v…

23.03.2018 20:24 Praha - Dozorčí rada státní České exportní banky (ČEB) projedná v pondělí odvolání předsedy…

Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo…

23.03.2018 20:24 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o…

Babiš s Filipem mluvili o vyhoštění ruských diplomatů

23.03.2018 19:50 Praha - O možném vyhoštění ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky ve Velké Británii…

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama