Drahoš si není jistý vítězstvím? Matrix v akci. Ovčáček prozradil, co se chystá

Praha – Jiří Drahoš se obává toho, že výsledky voleb v Česku ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací. Někteří prezidentští kandidáti mu dali za pravdu, jiní jsou skeptičtější. Hodně nekompromisně se ke všemu vyjádřil mluvčí prezidenta Miloš Zemana Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 77 komentářů

Jiří Ovčáček

„Ruskými dezinformacemi šermují neúspěšní a zkrachovalí politici, kteří hledají alibi pro svůj debakl. Druhou skupinou jsou političtí adepti, kteří si nejsou jisti svým vítězstvím a proto si dělají alibi dopředu,“ rýpnul si do Drahoše Ovčáček na sociálních sítích.

Poté začal citovat slova odborníků, která se mezitím objevila v médiích. „Civilní kontrarozvědka nyní nemá žádné relevantní informace o tom, že by cizí tajné služby nezákonně ovlivňovaly volby v Česku včetně prezidentských,“ připomněl na sociálních sítích hradní mluvčí.

Drahoš se kvůli problému sešel s premiérem Bohuslavem Sobotkou, který ho ujistil, že se hrozbou zpravodajci zabývají.. „Pan Sobotka s panem Drahošem konstatovali, že byly ovlivněny volby. Českého slavíka,“ spojil zprávu o možném ruském ovlivňování voleb s nedávnou kauzou kolem Českého slavíka mluvčí. „Pan Sobotka podpoří, Bakalovo médium pochválí. Obvyklý a už značně průhledný scénář. Matrix v akci,“ dodal Ovčáček.

‪Pak přidal i slova prezidenta Miloše Zemana, který se ke všemi vyjádřil při své návštěvě jižní Moravy. „Zeman o Drahošově obavě ze zmanipulování voleb: Neurážejte Čechy, nejsou nesvéprávní,“ prohlásil prezident. „Drahoš se chová jako Clintonová během prezidentských voleb,“ dodal.

Vstupte do diskuze (77)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dozorčí rada exportní banky projedná odvolání ředitele, Babiš ČEB v…

23.03.2018 20:24 Praha - Dozorčí rada státní České exportní banky (ČEB) projedná v pondělí odvolání předsedy…

Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo…

23.03.2018 20:24 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o…

Babiš s Filipem mluvili o vyhoštění ruských diplomatů

23.03.2018 19:50 Praha - O možném vyhoštění ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky ve Velké Británii…

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama