Drahoš si není jistý vítězstvím? Matrix v akci. Ovčáček prozradil, co se chystá

Praha – Jiří Drahoš se obává toho, že výsledky voleb v Česku ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací. Někteří prezidentští kandidáti mu dali za pravdu, jiní jsou skeptičtější. Hodně nekompromisně se ke všemu vyjádřil mluvčí prezidenta Miloš Zemana Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 77 komentářů

Jiří Ovčáček

„Ruskými dezinformacemi šermují neúspěšní a zkrachovalí politici, kteří hledají alibi pro svůj debakl. Druhou skupinou jsou političtí adepti, kteří si nejsou jisti svým vítězstvím a proto si dělají alibi dopředu,“ rýpnul si do Drahoše Ovčáček na sociálních sítích.

Poté začal citovat slova odborníků, která se mezitím objevila v médiích. „Civilní kontrarozvědka nyní nemá žádné relevantní informace o tom, že by cizí tajné služby nezákonně ovlivňovaly volby v Česku včetně prezidentských,“ připomněl na sociálních sítích hradní mluvčí.

Drahoš se kvůli problému sešel s premiérem Bohuslavem Sobotkou, který ho ujistil, že se hrozbou zpravodajci zabývají.. „Pan Sobotka s panem Drahošem konstatovali, že byly ovlivněny volby. Českého slavíka,“ spojil zprávu o možném ruském ovlivňování voleb s nedávnou kauzou kolem Českého slavíka mluvčí. „Pan Sobotka podpoří, Bakalovo médium pochválí. Obvyklý a už značně průhledný scénář. Matrix v akci,“ dodal Ovčáček.

‪Pak přidal i slova prezidenta Miloše Zemana, který se ke všemi vyjádřil při své návštěvě jižní Moravy. „Zeman o Drahošově obavě ze zmanipulování voleb: Neurážejte Čechy, nejsou nesvéprávní,“ prohlásil prezident. „Drahoš se chová jako Clintonová během prezidentských voleb,“ dodal.

Vstupte do diskuze (77)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranty pomůžou zastavit země V4. Jsem spokojený chlapík, reagoval Juncker

14.12.2017 21:04 Aktualizováno Brusel - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko dnes v Bruselu potvrdily záměr finančně podpořit snahu…

Ondráček pro EZ: Horáček je mi ukradený. Nejde tu o komisi a o mě, ale o…

14.12.2017 19:33 Aktualizováno ROZHOVOR - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) byl nominován do čela komise pro kontrolu činnosti…

Přesunout peníze z podpory rovných příležitostí na sport? Rodinná centra…

14.12.2017 18:37 Praha - Návrh poslance Jakuba Jandy (ODS) přesunout sedm milionů korun na podporu rovných…

Zeman vede hybridní kampaň, píše Fischer v otevřeném dopise na Hrad. A co…

14.12.2017 18:29 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama