Babiš prozradil další jména kandidátů na ministry i to, kdy požádá o důvěru

Praha – Šéf hnutí ANO a budoucí premiér Andrej Babiš odtajnil další jména kandidátů na ministry. Prozradil také, že o důvěru pro svou vládu má v plánu požádat až v lednu.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Andrej Babiš

Ministerstvo financí by měla vést Alena Schillerová, resort průmyslu pak Tomáš Hüner a ministerstvo práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová, prozradil Babiš pro Radiožurnál.

Poukázal na to, že Schillerová je odborník, celý život pracuje ve finanční správě. „Nevidím důvod, proč by tam měl být problém. Myslím, že ministerstvo financí má skvělé výsledky, díky tomu máme i přebytek rozpočtu,“ uvedl. Právě o Schillerové se mluvilo jako o možné náhradě za Andreje Babiše v čele ministerstva financí letos v květnu v době vládní krize. Sobotka však její nominaci však odmítnul s tím, že nevěří v její nestrannost.

Ministrem průmyslu má být bývalý náměstek rezortu Tomáš Hüner. Ten přichází z firmy Siemens, v minulosti ale byl náměstkem ministra průmyslu za vlády Mirka Topolánka. Byl také v dozorčích radách státních podniků ČEZ i ČEPS.

Ministerstvo práce a sociálních věcí by měla vést současná radní pro zdravotnictví Středočeského kraje Jaroslava Němcová. V souvislosti s tímto postem se spekulovalo také o středočeské radní pro zdravotnictví Jaroslavě Němcové.

Už ve středu Babiš řekl, že kandidátem na ministra vnitra je bývalý náměstek úřadu a někdejší šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic Lubomír Metnar.

V kabinetu zůstanou ministři ANO, dva z nich ale změní své úřady. Ministrem dopravy bude dál Dan Ťok (za ANO), řekl dnes Zeman během návštěvy jižní Moravy. Ve vedení spravedlnosti by měl zůstat Robert Pelikán (ANO) a v čele ministerstva životního prostředí Richard Brabec (ANO). Martin Stropnický (ANO) se má přesunout na ministerstvo zahraničí, jeho dosavadní úřad ministra obrany má převzít nynější ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO).

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Lidovci chtějí podpořit porodnost vyššími slevami na dani a bonusem při…

23.03.2018 17:14 Praha – Lidovci chtějí v dubnu předložit zákon, který by zvýšil slevu na dani pro pracující i na…

Oficiální nahrávka státní hymny? Sportovci i ministerstvo řeší její délku

23.03.2018 16:42 Aktualizováno Praha - Český olympijský výbor (ČOV) navrhuje, aby se prodloužila nahrávka státní hymny. Možnou…

Hlasovací lístky mají být v budoucnu jednostranné

23.03.2018 16:35 Praha - Volební lístky by měly být v budoucnu vytištěny pro poslanecké a krajské volby jen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama