Klaus mladší se naštval kvůli novinářům: Nebudu vysvětlovat každé své hlasování, to tedy ne

Praha – Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radek Koten byl sněmovnou potvrzen do čela výboru pro bezpečnost. Zatímco předsedy ostatních výborů poslanci potvrdili velkou většinou hlasů, pro Kotena zvedli ruku zejména poslanci ANO, SPD a KSČM. Podpořil ho i Václav Klaus mladší z ODS. Právě on teď má plné ruce práce s vysvětlováním, proč to udělal.

Přidejte svůj názor 43 komentářů

Václav Klaus mladší na pietním aktu u příležitosti 17. listopadu (17. 11. 2016)

Kotena dnes v čele bezpečnostního výboru opět zpochybňoval například předseda poslanců Jan Bartošek (KDU-ČSL), který neuspěl jako jeho protikandidát ve středeční volbě.

Klaus přiznal, že ho poté, co dal Kotenovi hlas, bombardují novináři. „Asi 10 novinářů (hlavně veřejnoprávních) mě vyslýchalo, proč jsem potvrzoval člena SPD za předsedu výboru ve sněmovně,“ uvedl Klaus mladší.

Na sociálních sítích zveřejnil celý seznam argumentů. „Je to moje právo, hlasovat dle svého uvážení a budu ho uplatňovat i v příštích 4 letech. Hnusí se mi kádrovácké scény ve sněmovně. Volil jsem všechny předsedy výboru (i sebe) i lidi, co jsem neznal (nejen pana Kotena),“ popisuje poslanec ODS.

Přesto jeho hlas někteří nedostali. „Nevolil jsem paní Válkovou (ANO), pamatoval jsem si její konflikt s Lidickými ženami a adoraci Protektorátu. Nevolil jsem paní Balcarovou (Piráti) - neb jsem měl informace z Prahy 9 od o jejím aktivistickém působení na devítce...Proti SPD nic nemám, volil jsem i Radima Fialu za předsedu výboru. Stejně jako třeba lidovce Benešíka,“ přiznal Klaus.

Na závěr poslal jasný vzkaz. „Nebudu se ale zpovídat z každého hlasování, fakt ne,“ dodal Klaus mladší.

Vstupte do diskuze (43)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Migranty pomůžou zastavit země V4. Jsem spokojený chlapík, reagoval Juncker

14.12.2017 21:04 Aktualizováno Brusel - Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko dnes v Bruselu potvrdily záměr finančně podpořit snahu…

Ondráček pro EZ: Horáček je mi ukradený. Nejde tu o komisi a o mě, ale o…

14.12.2017 19:33 Aktualizováno ROZHOVOR - Poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM) byl nominován do čela komise pro kontrolu činnosti…

Přesunout peníze z podpory rovných příležitostí na sport? Rodinná centra…

14.12.2017 18:37 Praha - Návrh poslance Jakuba Jandy (ODS) přesunout sedm milionů korun na podporu rovných…

Zeman vede hybridní kampaň, píše Fischer v otevřeném dopise na Hrad. A co…

14.12.2017 18:29 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama