Babišovi muži se bouří? Ne všem se kroky šéfa ANO líbí. A dávají to jasně najevo

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš čelí kritice ze strany poslanců zvolených za toto hnutí do Evropského parlamentu. Nelíbí se jim jméno kandidáta hnutí ANO na ministra vnitra. A to není zdaleka vše.

Přidejte svůj názor 57 komentářů

Hnutí ANO v Brně: Pavel Telička, Martin Stropnický, Radim Jančura a Andrej Babiš

Kandidátem na ministra vnitra za hnutí ANO je bývalý náměstek úřadu a někdejší šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic Lubomír Metnar. Metnar byl donedávna členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO. 

Právě jeho jméno vyvolává nelibost. „Ne, na ministry vnitra jsme tady většinou štěstí neměli,“ posteskl si na twitteru europoslanec Petr Ježek. Ten byl sice zvolen za hnutí ANO, je to nestraník. Dříve Ježek pracoval jako diplomat a podnikal v oblasti evropského poradenství. Jeho slova sdílel také další europoslanec zvolená za ANO Pavel Telička. Ten se ale s Andrejem Babišem už před volbami rozešel.

Telička teď nešetří kritikou nejen Babiše, ale třeba i prezidenta Miloše Zemana. „A. Babiš má pravdu, že odcházející vláda nemá schvalovat žádný zásadní materiál k euru. Stejně tak nastupující premiér bez důvěry PSP nemá na summitu odmítat euro pro ČR, zejména když summit není i tom,“ vzkázal Babišovi český europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu. Poukazuje tím na summit EU, který se bude konat 15. prosince.

Pak si ještě rýpnul do Zemana. „Je zcela jasné, že se Rusko pokouší skrytě ovlivňovat a destabilizovat demokratické systémy nejen v Evropské unii. A ještě horší je, že prezident Zeman ruskou agresivní politiku obhajuje,“ obává se Telička, který před jednáním současné hlavy státu varuje opakovaně.

Vstupte do diskuze (57)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Lidovci chtějí podpořit porodnost vyššími slevami na dani a bonusem při…

23.03.2018 17:14 Praha – Lidovci chtějí v dubnu předložit zákon, který by zvýšil slevu na dani pro pracující i na…

Oficiální nahrávka státní hymny? Sportovci i ministerstvo řeší její délku

23.03.2018 16:42 Aktualizováno Praha - Český olympijský výbor (ČOV) navrhuje, aby se prodloužila nahrávka státní hymny. Možnou…

Hlasovací lístky mají být v budoucnu jednostranné

23.03.2018 16:35 Praha - Volební lístky by měly být v budoucnu vytištěny pro poslanecké a krajské volby jen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama