Kalousek znovu perlí: Revanšisti omdlévají blahem, mráz přichází z Kremlu

Praha – Miroslav Kalousek už sice nestojí v čele TOP 09 - v neděli jej nahradil Jiří Pospíšil - ale přesto se dál velmi ostře vyjadřuje k jednání o nová vládě i složení a vedení sněmovních výborů. Dal důrazně najevo, že se mu nelíbí ani kandidát na ministra vnitra, ano nový předseda výboru pro bezpečnost.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

„Pánové Babiš, Filip a Okamura realizují společný politický program "TBJM"- Teraz, Boha jeho, my. Revanšisté Listopadové revoluce omdlévají blahem...“ komentoval vyjednávání o nové vládě Kalousek.

Andrej Babiš už potvrdil, že kandidátem na ministra vnitra je bývalý náměstek úřadu a někdejší šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic Lubomír Metnar. Média ale v souvislosti s jeho osobou upozornila, že byl donedávna členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

To neuniklo ani Kalouskově pozornosti. „Nový ministr vnitra za ANO si jistě bude dobře rozumět s předsedou bezpečnostního výboru Kotenem za SPD. Mráz přichází...Z Kremlu,“ rýpnul si dnes již bývalý předseda TOP 09.

Narážel tak mimo jiné na poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie SPD Radka Kotena, který bude stát v čele bezpečnostního výboru. Tomu zase některé média a kritici vyčítají, že v minulosti šířil dezinformace.

Na facebooku pak byl členem skupin podporujících referendum o vystoupení ČR z EU, skupiny označující islám za smrtelné zlo či fanouškem stránky nazvané Chceme pryč z NATO a EU - Rusko je náš opravdový přítel. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy jeho hnutí Kotenovi doporučí, aby o prověrku požádal, pokud se stane šéfem výboru. 

Vstupte do diskuze (50)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman byl v nemocnici na operaci

18.01.2018 19:33 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman podle informací serveru Aktuálně.cz v minulých dnech podstoupil v…

Drahoš a Zeman se před volbami střetnou na ČT a Primě

18.01.2018 18:38 Praha - Prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Miloš Zeman se v předvolebních debatách utkají v České…

Do kampaně přibyla agresivita proti Drahošovi, soudí experti

18.01.2018 18:17 Praha - Do kampaně prezidenta Miloše Zemana přibyla před druhým kolem voleb agresivita, shodli se…

Boj proti Zemanovi finišuje: Prezident se nestydí kritizovat ani osobnosti…

18.01.2018 17:05 Aktualizováno Praha – Europoslanec a místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička před druhým kolem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama