Kalousek znovu perlí: Revanšisti omdlévají blahem, mráz přichází z Kremlu

Praha – Miroslav Kalousek už sice nestojí v čele TOP 09 - v neděli jej nahradil Jiří Pospíšil - ale přesto se dál velmi ostře vyjadřuje k jednání o nová vládě i složení a vedení sněmovních výborů. Dal důrazně najevo, že se mu nelíbí ani kandidát na ministra vnitra, ano nový předseda výboru pro bezpečnost.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

„Pánové Babiš, Filip a Okamura realizují společný politický program "TBJM"- Teraz, Boha jeho, my. Revanšisté Listopadové revoluce omdlévají blahem...“ komentoval vyjednávání o nové vládě Kalousek.

Andrej Babiš už potvrdil, že kandidátem na ministra vnitra je bývalý náměstek úřadu a někdejší šéf bezpečnosti strojírenských Vítkovic Lubomír Metnar. Média ale v souvislosti s jeho osobou upozornila, že byl donedávna členem hnutí Bezpečnost, odpovědnost, solidarita (BOS), které dává najevo příchylnost k Rusku, kritizuje Západ, Evropskou unii i údajnou agresivní politiku NATO.

To neuniklo ani Kalouskově pozornosti. „Nový ministr vnitra za ANO si jistě bude dobře rozumět s předsedou bezpečnostního výboru Kotenem za SPD. Mráz přichází...Z Kremlu,“ rýpnul si dnes již bývalý předseda TOP 09.

Narážel tak mimo jiné na poslance hnutí Svoboda a přímá demokracie SPD Radka Kotena, který bude stát v čele bezpečnostního výboru. Tomu zase některé média a kritici vyčítají, že v minulosti šířil dezinformace.

Na facebooku pak byl členem skupin podporujících referendum o vystoupení ČR z EU, skupiny označující islám za smrtelné zlo či fanouškem stránky nazvané Chceme pryč z NATO a EU - Rusko je náš opravdový přítel. Podle místopředsedy SPD Radima Fialy jeho hnutí Kotenovi doporučí, aby o prověrku požádal, pokud se stane šéfem výboru. 

Vstupte do diskuze (50)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman je chudák a zoufalec. Toho nešťastníka už opravdu nemůže brát nikdo…

23.03.2018 21:52 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor deníku Mladá fronta Dnes. mluvil v něm nejen o…

Dozorčí rada exportní banky projedná odvolání ředitele, Babiš ČEB v…

23.03.2018 20:24 Praha - Dozorčí rada státní České exportní banky (ČEB) projedná v pondělí odvolání předsedy…

Babiš s Filipem mluvili o vyhoštění ruských diplomatů

23.03.2018 19:50 Praha - O možném vyhoštění ruských diplomatů kvůli kauze použití nervové látky ve Velké Británii…

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama