Novým předsedou pražské ODS se stal Tomáš Portlík, Klaus ml. prohrál boj o křeslo místopředsedy

Praha - Regionální sněm pražské ODS dnes rozhodl, že se novým předsedou pražské organizace se dnes stal místostarosta Prahy 9 a dosavadní 1. místopředseda Tomáš Portlík. ten chce v následujících týdnech začít dávat dohromady témata, se kterými ODS v Praze půjde do voleb.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Václav Klaus ml.

Pro Portlíka hlasovalo 63 ze 67 přítomných delegátů, kteří odevzdali 65 platných hlasovacích lístků. Ve funkci nahradil Filipa Humplíka, který už nekandidoval. "Je to silný mandát a já udělám maximum pro to, abych ODS v Praze připravil do příštích voleb komunálních i senátních," řekl Portlík.

V následujících týdnech chce začít dávat dohromady témata, se kterými ODS v Praze půjde do voleb. "Chtěl bych to uzavřít tak, abychom si zhruba v dubnu v květnu formulovali hlavní témata pro Prahu a s programem vyšli kolem května června a Pražanům nabídli jasná řešení na to, co Prahu dneska trápí," řekl. Zda bude lídrem kandidátky ve volbách na magistrát, je podle něj předčasné říci.

Portlíka už více než před týdnem podpořil Humplík. Také podle něj se musí ODS zaměřit na komunální volby. "Vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice paní primátorky (Adriany) Krnáčové Prahu brzdí," řekl dnes.

Delegáti také zvolili Jiřího Zajace 1. místopředsedou. Ve volbě porazil poslance Václava Klause ml. Zajac získal těsnou většinou 36 hlasů. Kvórum pro zvolení bylo 35 hlasů. Pro Klause ml. hlasovalo 29 z přítomných delegátů.

"Svoji roli vidím jako někoho, kdo bude stmelovat celou pražskou ODS a kdo bude fungovat jako spojovací prvek mezi oblastními sdruženími. Takže první, co udělám, bude, že navštívím všechny oblasti, budu se zajímat o jejich názory, abychom fungovali jako jeden tým," řekl Zajac. Spolupráce s Portlíkem podle něj bude bezproblémová a ODS je v dobré kondici. Prioritou pro ODS jsou i pro něj komunální volby.

Sněm zvolil také tři místopředsedy, Jaroslavu Janderovou, Jaroslava Mítha a Vojtěcha Kosa. 

Pražská ODS dnes rovněž jednomyslně nominovala jako svého kandidáta na předsedu strany dosavadního šéfa Petra Fialu. Na první místopředsedkyni pak sněm navrhl Alexandru Udženiju, která bude funkci rovněž obhajovat. 

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Lidovci chtějí podpořit porodnost vyššími slevami na dani a bonusem při…

23.03.2018 17:14 Praha – Lidovci chtějí v dubnu předložit zákon, který by zvýšil slevu na dani pro pracující i na…

Oficiální nahrávka státní hymny? Sportovci i ministerstvo řeší její délku

23.03.2018 16:42 Aktualizováno Praha - Český olympijský výbor (ČOV) navrhuje, aby se prodloužila nahrávka státní hymny. Možnou…

Hlasovací lístky mají být v budoucnu jednostranné

23.03.2018 16:35 Praha - Volební lístky by měly být v budoucnu vytištěny pro poslanecké a krajské volby jen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama