Pokuta 15 tisíc za puštění Modlitby pro Martu na protest proti Zemanovi? Já to zaplatím, nabídl se Horáček

Olomouc - Jednání zvukaře Jaroslava Hensla, který před dvěma týdny pouštěl při mítinku prezidenta Miloše Zemana na náměstí v Lipníku nad Bečvou píseň Modlitba pro Martu, policie definitivně označila za přestupek proti právu shromažďovacímu. Podle policie mu hrozí tučná pokuta. Ozval se ale jeden prezidentský kandidát, který nabízí, že ji zaplatí.

Přidejte svůj názor 98 komentářů

Michal Horáček při interview pro EuroZprávy.cz

Hensl hudbu pouštěl na náměstí 8. listopadu při protestu několika desítek lidí, kteří nevoli vůči prezidentovi Miloši Zemanovi vyjadřovali na náměstí s červenými kartami nad hlavou. Skladbu pouštěl z okna v prvním patře jednoho z domů na náměstí, demonstranti stáli pod okny na okraji náměstí.

Hensl podle policie bránil shromáždění nepřístojným chováním, když rušil hlasitou hudební produkcí projev jednoho z účastníků shromáždění. Organizátoři se bránili, že mítink narušit nechtěli, o svých krocích včetně pouštění písně prý policisty informovali předem.

Na konci skladby vstoupilo do soukromých prostor, odkud Hensl skladbu pouštěl, několik policistů v civilu, donutili jej píseň vypnout a odvezli na policejní služebnu, kde strávil asi dvě a půl hodiny. Postup policie vyvolal velké emoce i kritiku politiků. Ministr vnitra Milan Chovanec pak požádal policejní prezidium, aby zásah prověřilo. Podle zprávy prezidia však byl zákrok policistů oprávněný a v souladu s platnými právními předpisy.

„Jednání zvukaře bylo vyhodnoceno jako přestupek. Policisté případ proto předali správnímu orgánu v Lipníku nad Bečvou k prošetření pro podezření z přestupku proti právu shromažďovacím," uvedla policejní mluvčí. Policisté již dříve uvedli, že muži hrozí pokuta až 15.000 korun.

Pokud by zvukař musel opravdu pokutu zaplatit, nebude muset sahat do vlastní kapsy. Prezidentský kandidát Michal Horáček se totiž nabídl, že oněch 15 tisíc zaplatí. „Toho, kdo by na mém vystoupení zahrál Modlitbu pro Martu, bych nenechal vyvést. Naopak, šel bych mu podat ruku. Teď mu chci podat tu pomocnou. Panu Henslovi nabízím, že pokutu 15 000 Kč zaplatím. Jsou písně, které si zaslouží být slyšet,“ vzkázal Horáček prostřednictvím sociálních sítí. Hensla také vyzval, aby se mu ozval a poslal mu zprávu.

Vstupte do diskuze (98)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hrad promluvil: Jak to bylo s cestou Mynáře a Nejedlého do Číny?

19.03.2018 16:27 Praha - Pražský hrad se po několika dnech vyjádřil k cestě kancléře prezidenta Miloše Zemana…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 15:35 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí…

19.03.2018 13:56 Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama