Schwarzenberg: S ODS jsem se vždy pral, Klausové mě nenáviděli. Ale tohle je ubohost

Praha - Šéf ODS Petr Fiala dnes jako jediný nominant nebyl zvolen do vedení Poslanecké sněmovny. A to přesto, že občanští demokraté ve volbách skončili druzí. Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga je to ubohost.

Přidejte svůj názor 125 komentářů

Nově zvolení poslanci poprvé usedli do lavic

„Po celý můj politický život v České republice jsem se, po pravdě řečeno, s ODS pral. Václav Klaus starší i mladší mě kvůli tomu pochopitelně nenáviděli,“přiznal Karel Schwarzenberg.

Dnešní dění je ale podle něj mnohem horší. „Co se ale dnes odehrálo ve Sněmovně, svědčí o ubohosti velké části nově zvolené dolní komory Parlamentu. Neboť ODS, přiznejme, ve volbách uspěla a má druhý nejsilnější poslanecký klub,“ připomněl volební výsledek čestný předseda TOP 09.

Ani přesto nebyl kandidát občanské demokracie zvolen místopředsedou Sněmovny. „Do vedení Sněmovny byli zvoleni zástupci komunistů, okamurovců i pirátů, ale vážený předseda, universitní profesor Petr Fiala zvolen nebyl. Svědčí to o naprosté ztrátě politické kultury,“ nebere si servítky Schwarzenberg.

Dodává, že druhý nejsilnější poslanecký klub má nepochybně mít ve vedení Sněmovny své zastoupení. „Nová většina ve Sněmovně, tedy ANO, SPD a komunisté, nemá úctu k demokratickým zásadám a pravidlům. Máme se tedy opravdu ještě na co těšit, naši noví poslanci se krásně předvedli,“ dodal.

Podobně mluví o prezidentský kandidát Michal Horáček. „Funkce v PSP se začínají plnit poslanci za KSČM a SPD. Jedna strana je založena na nenávisti k demokracii, druha svou politiku založila na komerčním nacionalismu a kapitalizaci strachu. Přesto věřím, že jim nedovolíme příliš. Ceremoniální důstojnost prezidenta stačit nebude,“ uvedl na sociálních sítích Horáček.

Vstupte do diskuze (125)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek udeřil na Klause mladšího: Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...

17.03.2018 22:01 Aktualizováno Praha – Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se ve čtvrtek v poledne…

Putin mění Prahu v šiřitele ruského darebáctví, píše Foreign Policy

17.03.2018 21:50 Aktualizováno Washington/Praha - Ruský prezident Vladimir Putin vede podle amerického serveru The Foreign Policy…

Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk…

17.03.2018 21:15 Aktualizováno Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů.…

Stropnický se naštval na Rusko: Česko jako zdroj Novičoku? Tak to tedy ne.…

17.03.2018 17:53 Aktualizováno Praha - Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že nejpravděpodobnějším…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama