Faltýnek chce odšpuntovat atmosféru ve Sněmovně. ANO navrhne, aby všechny výbory měly aspoň 17 členů

Praha – Ve čtvrtek by se měly sejít všechny sněmovní strany. Hnutí ANO chce při té příležitosti navrhnout, aby všechny výbory měly nejméně 17 členů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Jaroslav Faltýnek /ANO/

V každém výboru by byla čtyři místa pro strany Demokratického bloku, který za účely ustavení Sněmovny tvoří ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a Starostové a nezávislí, řekl novinářům místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. V posledním volebním období měly nejmenší výbory o dva poslance méně, dodal.

Faltýnek novinářům řekl, že původně se měly všechny strany sejít ve čtvrtek v 11:00, termín ale nevyhovuje šéfovi poslanců ODS Zbyňku Stanjurovi, takže se hledá jiný čas. „Musíme to udělat zítra (ve čtvrtek), abychom se už nehádali dlouho v Poslanecké sněmovně. Protože bychom měli v pátek volit místopředsedy Sněmovny a ustavit ty výbory," řekl.

Především strany Demokratického bloku v uplynulých dnech hnutí ANO kritizovaly kvůli tomu, že před začátkem zasedání ustavující schůzi Sněmovny dostatečně nepřipravilo a nedospělo k dohodě o uspořádání komory na původně avizované schůzce všech stran. Faltýnek však tvrdí, že ANO mělo po bilaterálních jednáních jasno. „Je škoda, že kolegové zejména z toho Kalouskova bloku neposlouchali, ale to je jejich problém," uvedl. ANO či SPD spolupráci čtyř stran označují za blok šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska.

Návrh, aby měly výbory aspoň 17 členů, by měl zamezit situaci, kdy podle přepočtových tabulek nevychází na SPD a Piráty celá čísla u množství poslanců, strany by se tedy musely dohodnout mezi sebou. Druhým důvodem je to, že na Demokratický blok tak vyjdou čtyři místa. "V minulém období byly nejmenší výbory patnáctičlenné, ale teď i při 17 členech i ten Kalouskův blok má čtyři zástupce, tak by se mohlo dostat na všechny. Já doufám, že to odšpuntuje tu atmosféru," dodal Faltýnek.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman opovrhuje pravidly přímé volby prezidenta? Fischer poslal na Hrad…

14.12.2017 16:04 Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Bartošovy knihy o Židech? Jak z 30. let v Německu, zděsil se soudní znalec

14.12.2017 16:03 Aktualizováno Praha - Šéf Národní demokracie Adam B. Bartoš čelí obžalobě mimo jiné z popírání genocidy a…

Babiš za nejzkorumpovanější označuje ty, kteří se od něj zkorumpovat…

14.12.2017 15:18 Praha - Prezidentský kandidát Mirek Topolánek kritizuje stávajícího premiéra Andreje Babiše. Sám o…

Růžička (ANO) požádá Sněmovnu, aby ho vydala ke stíhání

14.12.2017 14:44 Praha - Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička požádá Sněmovnu, aby ho vydala k trestnímu stíhání. Ještě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama