Dukův dopis pro Okamuru dál víří vášně. Tentokrát promluvili Herman a Kalousek

Praha – Už v minulých dnech jsme vás informovali o tom, jaké reakce vyvolal dopis kardinála Dominika Duky pro šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Kauza stále neutichá, své si k tomu řekli i končící ministr kultury Daniel Herman a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Daniel Herman

„Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v České republice i řada jiných témat. Přál bych vám, abyste Vy i Vaši poslanci v nově ustavení sněmovně dokázali důrazně prosazovat právo a spravedlnost,“ píše Duka v dopise, který zveřejnil šéf hnutí SPD Tomio Okamura.

Duka však svým kritikům vzkázal, že vždy k výsledkům voleb gratuloval představitelům různých stran – a letošek nebyl výjimkou. „Vyzvu-li někoho k práci pro právo a spravedlnost, řeknu-li, že mi na srdci leží bezpečí lidí v této zemi, nemám se za co stydět a za svými slovy si stojím,“ uvedl.

Kardinála se na twitteru zastalo i pražské arcibiskupství. „Pan kardinál pana Okamuru nepodporuje, jen mu napsal zdvořilostní dopis, pokračoval v tradici, kterou zahájil už kardinál Vlk, který psal podobné dopisy po každých volbách všem 'úspěšným',“ uvedlo arcibiskupství.

Jenže právě tato slova vyvolala další reakce. „„Dosvědčuji, že kardinál Vlk nikdy negratuloval nedemokratickým stranám. Jako dlouholetý sekretář jsem o jeho činech a postojích dobře informován,“ obratem zareagoval Herman (KDU-ČSL).

Podobná slova přidal i někdejší předseda lidovců a současný šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Mohu přispět svou zkušeností z KDU-ČSL a TOP 09: Milých dopisů od kardinála Vlka jsme dostali řadu, blahopřání k volbám však nikdy,“ uvedl na twitteru.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček porušil naši dohodu o Pochem, stěžuje si Zeman

24.05.2018 21:56 Praha - Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v…

Ostravská ČSSD chce do Senátu Paroubka

24.05.2018 18:03 Ostrava - Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a předseda…

Náchod bude kupovat pozemky v centru města

24.05.2018 18:01 Náchod - Město Náchod chce koupit od teplické firmy JTH Holding 2,5 hektaru pozemků v centru města…

Zeman přijal zástupce amerických firem včetně Westinghouse

24.05.2018 17:59 Praha - Prezident Miloš Zeman se dnes setkal se manažery amerických firem sdružených v organizaci…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama