Dukův dopis pro Okamuru dál víří vášně. Tentokrát promluvili Herman a Kalousek

Praha – Už v minulých dnech jsme vás informovali o tom, jaké reakce vyvolal dopis kardinála Dominika Duky pro šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Kauza stále neutichá, své si k tomu řekli i končící ministr kultury Daniel Herman a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Daniel Herman

„Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v České republice i řada jiných témat. Přál bych vám, abyste Vy i Vaši poslanci v nově ustavení sněmovně dokázali důrazně prosazovat právo a spravedlnost,“ píše Duka v dopise, který zveřejnil šéf hnutí SPD Tomio Okamura.

Duka však svým kritikům vzkázal, že vždy k výsledkům voleb gratuloval představitelům různých stran – a letošek nebyl výjimkou. „Vyzvu-li někoho k práci pro právo a spravedlnost, řeknu-li, že mi na srdci leží bezpečí lidí v této zemi, nemám se za co stydět a za svými slovy si stojím,“ uvedl.

Kardinála se na twitteru zastalo i pražské arcibiskupství. „Pan kardinál pana Okamuru nepodporuje, jen mu napsal zdvořilostní dopis, pokračoval v tradici, kterou zahájil už kardinál Vlk, který psal podobné dopisy po každých volbách všem 'úspěšným',“ uvedlo arcibiskupství.

Jenže právě tato slova vyvolala další reakce. „„Dosvědčuji, že kardinál Vlk nikdy negratuloval nedemokratickým stranám. Jako dlouholetý sekretář jsem o jeho činech a postojích dobře informován,“ obratem zareagoval Herman (KDU-ČSL).

Podobná slova přidal i někdejší předseda lidovců a současný šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Mohu přispět svou zkušeností z KDU-ČSL a TOP 09: Milých dopisů od kardinála Vlka jsme dostali řadu, blahopřání k volbám však nikdy,“ uvedl na twitteru.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman opovrhuje pravidly přímé volby prezidenta? Fischer poslal na Hrad…

14.12.2017 16:04 Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Bartošovy knihy o Židech? Jak z 30. let v Německu, zděsil se soudní znalec

14.12.2017 16:03 Aktualizováno Praha - Šéf Národní demokracie Adam B. Bartoš čelí obžalobě mimo jiné z popírání genocidy a…

Babiš za nejzkorumpovanější označuje ty, kteří se od něj zkorumpovat…

14.12.2017 15:18 Praha - Prezidentský kandidát Mirek Topolánek kritizuje stávajícího premiéra Andreje Babiše. Sám o…

Růžička (ANO) požádá Sněmovnu, aby ho vydala ke stíhání

14.12.2017 14:44 Praha - Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička požádá Sněmovnu, aby ho vydala k trestnímu stíhání. Ještě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama