Dukův dopis pro Okamuru dál víří vášně. Tentokrát promluvili Herman a Kalousek

Praha – Už v minulých dnech jsme vás informovali o tom, jaké reakce vyvolal dopis kardinála Dominika Duky pro šéfa hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Kauza stále neutichá, své si k tomu řekli i končící ministr kultury Daniel Herman a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Daniel Herman

„Jsem přesvědčen, že nás spojuje péče o bezpečí lidí v České republice i řada jiných témat. Přál bych vám, abyste Vy i Vaši poslanci v nově ustavení sněmovně dokázali důrazně prosazovat právo a spravedlnost,“ píše Duka v dopise, který zveřejnil šéf hnutí SPD Tomio Okamura.

Duka však svým kritikům vzkázal, že vždy k výsledkům voleb gratuloval představitelům různých stran – a letošek nebyl výjimkou. „Vyzvu-li někoho k práci pro právo a spravedlnost, řeknu-li, že mi na srdci leží bezpečí lidí v této zemi, nemám se za co stydět a za svými slovy si stojím,“ uvedl.

Kardinála se na twitteru zastalo i pražské arcibiskupství. „Pan kardinál pana Okamuru nepodporuje, jen mu napsal zdvořilostní dopis, pokračoval v tradici, kterou zahájil už kardinál Vlk, který psal podobné dopisy po každých volbách všem 'úspěšným',“ uvedlo arcibiskupství.

Jenže právě tato slova vyvolala další reakce. „„Dosvědčuji, že kardinál Vlk nikdy negratuloval nedemokratickým stranám. Jako dlouholetý sekretář jsem o jeho činech a postojích dobře informován,“ obratem zareagoval Herman (KDU-ČSL).

Podobná slova přidal i někdejší předseda lidovců a současný šéf TOP 09 Miroslav Kalousek. „Mohu přispět svou zkušeností z KDU-ČSL a TOP 09: Milých dopisů od kardinála Vlka jsme dostali řadu, blahopřání k volbám však nikdy,“ uvedl na twitteru.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Problémová soudkyně v Blansku? Pelikán ji dočasně zbavil taláru

21.02.2018 10:18 Aktualizováno Blansko Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) v první polovině února dočasně…

Lze klesnou ještě hlouběji? Politici se do sebe ostře pustili, obviňují se…

21.02.2018 10:17 Praha – Nedělní sjezd měl do řad sociální demokracie vrátit klid a týmovost. V posledních měsících…

Změna služebního zákona? Babišovi ministři chtějí na úřadech své lidi

21.02.2018 09:45 Praha - Ministři v demisi hájí plánované změny služebního zákona. Tvrdí, že nemohou své resorty…

SPD je fašistická strana. Pokud s ní budeme spolupracovat, odstoupím,…

21.02.2018 09:25 Praha - Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) si nedokáže představit, že by vláda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama