Teď si vydělám víc. Poslanecký plat mi zvedne životní standard, přiznává Jakub Janda

Praha – Skokan na lyžích Jakub Janda se v sobotu po 21 letech rozloučil s kariérou skokana na lyžích. Naposledy si ve Světovém poháru skočil v sobotu na můstku ve Wisle, v pondělí už usedl do parlamentních lavic a složil poslanecký slib. Přiznává, že díky práci ve Sněmovně na tom bude finančně lépe.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Jakub Janda v polském Zakopanem

Skokan Jakub Janda si ve Sněmovně platově polepší. Pro rádi Impuls přiznal, že mu mandát poslance zaručí jistotu pravidelného měsíčního příjmu, kterou ve sportovním prostředí neměl. Poslanecký plat mu prý zvedne životní standard.

„Na měsíčním platu určitě. Ve sportu se pak berou také prémie za výsledky, které také nejsou malé. Jako poslanec mám stálý měsíční příjem, ve sportu to bylo nahodilé,“ prohlásil dnes již bývalý sportovec.

Jakub Janda byl do Sněmovny zvolen za ODS. Ve volbách ho vynesly do sněmovny hlasy voličů ze čtvrtého místa na kandidátce v Moravskoslezském kraji.

Včera si Janda poprvé vyzkoušel lavice ve Sněmovně a hned byl svědkem hádek sněmovních matadorů o počet členů mandátového a imunitního výboru. Janda prohlásil, že ho atmosféra jednání ve sněmovně vlastně ani nepřekvapila.

„Je to asi to, co jsem před pár lety sledoval v televizi. Takže nic nového. Toto se občas stává, nic se s tím nedá dělat a myslím si, že v tomto volebním období se s tím budeme setkávat častěji,“ uvedl rozhovoru Janda.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzít peníze genderovým neziskovkám? Skokan Janda rozlítil poslankyně

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Poslanci dnes při druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100…

Čistky začínají? Z ministerstev vnitra, školství, financí a zahraničí…

15.12.2017 19:56 Aktualizováno Praha - Na ministerstvu vnitra skončí jako náměstkyně Monika Pálková, z pozice náměstka ministryně…

Ondráček ve volbě propadl. Michal Horáček se raduje a slaví. A další se…

15.12.2017 18:52 Aktualizováno Praha – Komunista Zdeněk Ondráček nebyl zvolen do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální…

Bělobrádek povede komisi pro BIS, Sobotka jednu z delegací

15.12.2017 17:11 Aktualizováno Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama