Jdou po mně. Starý systém se mě bojí, urputně se mě snaží dostat, zlobí se Babiš kvůli žádosti o vydání

Praha – Policie už do nové Sněmovny znovu poslala žádost o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Stalo se tak pouhý den poté, co noví poslanci složili slib. Právě toto načasování okomentoval Babiš na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 50 komentářů

Andrej Babiš volí do Poslanecké sněmovny

Poslanci Babiše s Faltýnkem vydali ke stíhání v minulém volebním období. Poté, co znovu získali poslanecký mandát v říjnových volbách, však bylo jejich trestní stíhání přerušeno. O jejich vydání nyní bude muset znovu rozhodnout Sněmovna v novém složení. Pro vydání poslance k trestnímu stíhání je potřeba nadpoloviční většina z přítomných poslanců.

K žádosti o vydání se už vyjádřil i sám Babiš. „Další žádost policie o vydání k trestnímu stíhání? No jasně, systém nespí, dalo se to čekat. Jsem překvapen tou rychlostí a urputností. Všechny kroky policie včetně dnešního rychlého doručení mě stále přesvědčují, že to je čistě politická kauza,“ píše na sociálních sítích.

Poukazuje na to, že poslanci teprve začali pracovat. „Včera po obědě jsme jako noví poslanci složili slib a ani ne za 24 hodin už policie žádá o mé vydání. Sněmovna ještě není ustavená, není zatím ustaven mandátový a imunitní výbor, není zvolen předseda sněmovny, takže žádost nemůže ve Sněmovně nikdo převzít, ale Sabina Slonková, novinářka, která mě bytostně nesnáší a dostává od policie zprávy z první ruky, už má článek, že je ve sněmovně žádost,“ uvádí s odkazem na to, že jako první přinesl zprávu server Neovlivni.cz.

„Donesla jí tyto informace policie? Každopádně ta rychlost, s jakou po mně jdou, opět jenom dokazuje, jak ohromný strach má korupční systém. Jak moc se mě ten starý systém bojí a jak urputně se mě snaží dostat. Ještě než sestavíme vládu, která by lidem ukázala, že premiér může dělat věci pořádně a ve prospěch lidí,“ tvrdí Babiš.

Babiš i Faltýnek jakékoliv obvinění dlouhodobě odmítají. Kauzu považují za vylhanou a vyfabulovanou. Tvrdili také, že je má poškodit před volbami. Pro vydání se vyslovili lidovci, ODS, Piráti, ČSSD i TOP 09. „Budu hlasovat pro vydání Babiše a Faltýnka, stejně jako před několika týdny, když se hlasovalo poprvé. Nevidím jediný důvod své stanovisko měnit. Pokud je politik obviněn, patří k politické kultuře vyspělé demokracie odstoupit z funkcí,“ uvedla například místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Budeme postupovat jako minule, žádost o vydání obou poslanců hnutí ANO podpoříme,“ uvedl na twitteru předseda oDS Petr Fiala.

Důležitý pro výsledek hlasování o vydání bude postoj hnutí SPD, jeho předseda Tomio Okamura už dříve uvedl, že by jeho poslanci policejní žádosti vyhověli.

Vstupte do diskuze (50)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman opovrhuje pravidly přímé volby prezidenta? Fischer poslal na Hrad…

14.12.2017 16:04 Praha - Prezident Miloš Zeman sice podle svých slov kampaň před volbami nevede, jenže po celé zemi…

Bartošovy knihy o Židech? Jak z 30. let v Německu, zděsil se soudní znalec

14.12.2017 16:03 Aktualizováno Praha - Šéf Národní demokracie Adam B. Bartoš čelí obžalobě mimo jiné z popírání genocidy a…

Babiš za nejzkorumpovanější označuje ty, kteří se od něj zkorumpovat…

14.12.2017 15:18 Praha - Prezidentský kandidát Mirek Topolánek kritizuje stávajícího premiéra Andreje Babiše. Sám o…

Růžička (ANO) požádá Sněmovnu, aby ho vydala ke stíhání

14.12.2017 14:44 Praha - Poslanec hnutí ANO Pavel Růžička požádá Sněmovnu, aby ho vydala k trestnímu stíhání. Ještě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama