Topolánek? Arogantní h*jzl se vztyčeným prostředníčkem. Je namyšlený a vulgární, udeřil senátor

Praha - Senátor, bývalý policejní vyšetřovatel a předseda správní rady Transparency International Václav Láska varuje před prezidentským kandidátem Mirkem Topolánkem. Konkrétně připomíná Topolánkovo chování ještě jako předsedy ODS:

Přidejte svůj názor 38 komentářů

Topolánek, Mirek

„Píše se přelom tisíciletí. V Česku vládne 'opoziční smlouva'. V rámci ní ČSSD a ODS připraví protiústavní a nedemokratickou změnu volebních zákonů, která by jim zajistila do budoucna trvalou vládu. Neb by ze hry vyřadila malé strany kolem 5 až 10 procent volebního potenciálu. Sněmovna změny schválí,“ připomíná několik let staré politické dění politik.

Tyto změny pak dostaly na stůl právě senátoři. „Osobnosti v Senátu včetně třeba Petra Pitharta se připravují na diskuzi, argumentaci, přesvědčování. Aby tenhle velmi kontroverzní návrh důkladně probraly. Začíná diskuze. Mirek Topolánek však zdvihá ruku a na jeho pokyn všichni senátoři ODS odcházejí do senátní hospody. Ostatní pět hodin mluví do prázdných lavic. Pak se senátoři ODS vrací a zákony si prohlasují,“ vzpomíná Láska.

Ústavní soud ale následně zákony zrušil jako protiústavní. „Mirek Topolánek tehdy prokázal aroganci a absolutní neúctu vůči diskuzi, kolegům, demokracii. ODS tehdy prostě měla v Senátu sílu prohlasovat si co chce, a tak to zcela arogantním způsobem udělala,“ tvrdí senátor.

„Co z toho plyne? Mimo jiné to, že Senát nemůže plnit svoji kontrolní funkci, je-li obsazen stranickými kádry. Ale zejména to, že Mirek Topolánek demokracii uznává jen dokud nemá dostatečnou sílu. Dokud je menšinou. To se mu demokracie hodí a dovolává se jí. Stane-li se většinou, chová se jako arogantní h*jzl. Který nejenom, že odmítne demokratické principy, ale ještě přitom svým kolegům a oponentům s gustem ukáže vztyčený prostředníček. Takový je Mirek Topolánek. Esence arogance, namyšlenosti a vulgarity,“ dodává Láska.

Vstupte do diskuze (38)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Lidovci chtějí podpořit porodnost vyššími slevami na dani a bonusem při…

23.03.2018 17:14 Praha – Lidovci chtějí v dubnu předložit zákon, který by zvýšil slevu na dani pro pracující i na…

Oficiální nahrávka státní hymny? Sportovci i ministerstvo řeší její délku

23.03.2018 16:42 Aktualizováno Praha - Český olympijský výbor (ČOV) navrhuje, aby se prodloužila nahrávka státní hymny. Možnou…

Hlasovací lístky mají být v budoucnu jednostranné

23.03.2018 16:35 Praha - Volební lístky by měly být v budoucnu vytištěny pro poslanecké a krajské volby jen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama