Makám 20 hodin denně. Odmakáme to i za ostatní, hlásá Babiš. Ostře zkritizoval nový Demokratický blok

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš prý nerozumí tomu, když o něm někdo prohlašuje, že nepracuje. Podle svých slov "maká 20 hodin denně" a to u o víkendu. Svým kritikům poslal jasný vzkaz, okomentoval i spory o církevní restituce a vznik Demokratického bloku.

Přidejte svůj názor 108 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

„Přes víkend jsem makal a hlásím další pokroky v sestavování vlády. Mám jasný názor na vnitro a školství, kultura a zdravotnictví jsou už obsazené taky, ještě přemýšlím o průmyslu a zemědělství, jinak už to mám komplet a brzo můžu vládu představit prezidentovi. Pokračujeme v psaní programového prohlášení vlády, už i Piráti nám dali své programové teze. Pořád nechtějí do vlády a vlastně chtějí po nás, abychom plnili jejich program za ně… Nám to nevadí, jsme zvyklí makat, nabídneme jim nějaké pozice v digitalizaci a eGovernmentu,“ psa Babiš v neděli na sociálních sítích.

V podobném duchu řečnil Babiš i na tiskové konferenci před ustavující schůzí Poslanecké sněmovny. „Makám 20 hodin denně i přes víkend. Já nerozumím tomu, když mi někdo řekne, že málo makám,“ prohlásil šéf hnutí ANO.

Řeč přišla i na to, že některé strany s ním nechtějí jít do vlády kvůli jeho minulosti spojení s StB či kvůli tomu, že je vyšetřovaný kvůli podvodu. „Tak my to za ně odmakáme, když už nechtějí makat,“ uvedl Babiš.

Na sociálních sítích se pustil také do skupiny, kterou vytvořily ODS, TOP 09, KDU-ČSL a Starostové a nezávislí. „Možná jste si všimli, že pár stran - hlavně ty, které se dostaly do sněmovny jen o prsa, utvořily takzvaný Demokratický blok. Řídí ho ti samí lidé, kteří můžou za polistopadový marasmus, proti kterému jsme se rozhodli bojovat. A sabotují jakýkoli návrh na sestavení vlády. Jsem přesvědčený, že kdyby tohle věděli jejich voliči před volbami, tak se některé z těch stran do sněmovny ani nedostanou,“ kritizuje uskupení Babiš.

Novináři se jej prý také pořád vyptávají na církevní restituce. „My na ně máme stejný názor už čtyři roky a nemá to nic společného s vyjednáváním o vládě. Celá ta kauza restitucí od začátku smrděla. Byly předražené o 54 miliard. Upekl to člověk, který teď vede ten zmíněný Demokratický blok proti nám. Zákon byl schválený přesně v 0:38 ráno 8. listopadu 2012 za podivného šachování a se spoustou přestávek, nakonec ho prosadili s převahou jediného hlasu poslance ODS, který už v té době byl nepravomocně odsouzený za korupci, A později i pravomocně...“ připomněl šéf ANO.

Vstupte do diskuze (108)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vzít peníze genderovým neziskovkám? Skokan Janda rozlítil poslankyně

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Praha - Poslanci dnes při druhém čtení návrhu státního rozpočtu navrhli přesuny za téměř 100…

Čistky začínají? Z ministerstev vnitra, školství, financí a zahraničí…

15.12.2017 19:56 Aktualizováno Praha - Na ministerstvu vnitra skončí jako náměstkyně Monika Pálková, z pozice náměstka ministryně…

Ondráček ve volbě propadl. Michal Horáček se raduje a slaví. A další se…

15.12.2017 18:52 Aktualizováno Praha – Komunista Zdeněk Ondráček nebyl zvolen do čela sněmovní komise pro kontrolu Generální…

Bělobrádek povede komisi pro BIS, Sobotka jednu z delegací

15.12.2017 17:11 Aktualizováno Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama