Birke zřejmě nebude obhajovat funkci místopředsedy ČSSD

Hradec Králové - Poslanec Jan Birke téměř jistě nebude na mimořádném sjezdu obhajovat funkci místopředsedy ČSSD. Očekává, že během dnešního jednání se jasně přihlásí osobnost, která by po sjezdu mohla sociální demokracii vést.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jan Birke /ČSSD/

Birke se místopředsedou ČSSD stal letos v březnu na řádném sjezdu sociální demokracie v Brně. Před sněmovními volbami, ve kterých ČSSD propadla a získala jen 15 mandátů, byl původně volebním manažerem.

Funkce se ale vzdal v červnu poté, co post předsedy strany opustil premiér Bohuslav Sobotka. Ve zbytku kampaně převzal jeho roli slovenský expert Robert Žanony, volebním lídrem se stal další místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Novinářům dnes Birke řekl, že s největší pravděpodobností kandidovat do vedení ČSSD znovu nebude. "Je to na 90 procent. Chci se velmi intenzivně soustředit na obhajobu v komunálních volbách," vysvětlil Birke, který je náchodským starostou od roku 2010. V říjnu také obhájil funkci poslance a ostatní členové dolní komory za ČSSD ho pak zvolili místopředsedou klubu.

Dnešní zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD v Hradci řeší termín i formální podobu mimořádného sjezdu, kde by měla strana reagovat na volební výsledek změnou vedení.

"Jsem zastánce toho, že bychom se neměli zabývat sami sebou, (měli bychom) přestat přešlapovat na místě a jít směrem dopředu," řekl novinářům Birke. Dodal, že není zastáncem přímé volby nového předsedy, kterou původně navrhoval úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby prezidenta by těsně vyhrál Zeman. S kým by se popral o vítězství?

17.12.2017 22:14 Aktualizováno Praha - V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla současná hlava státu Miloš Zeman.…

Tejc otáčí. Z poslance ČSSD bude náměstek Babišova ministra

17.12.2017 17:50 Praha - Bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc se chystá do vlády. Nově se totiž stane náměstkem…

Sněmovna rozdělila mezi kontrolory grantů statisícové odměny

17.12.2017 14:55 Praha - Více než půl milionu korun rozdělila na ročních odměnách Poslanecká sněmovna mezi členy…

KSČM trvá na nominaci Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS

17.12.2017 13:58 Praha - KSČM se nevzdá nominace předlistopadového policisty Zdeňka Ondráčka do čela komise, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama