Birke zřejmě nebude obhajovat funkci místopředsedy ČSSD

Hradec Králové - Poslanec Jan Birke téměř jistě nebude na mimořádném sjezdu obhajovat funkci místopředsedy ČSSD. Očekává, že během dnešního jednání se jasně přihlásí osobnost, která by po sjezdu mohla sociální demokracii vést.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Jan Birke /ČSSD/

Birke se místopředsedou ČSSD stal letos v březnu na řádném sjezdu sociální demokracie v Brně. Před sněmovními volbami, ve kterých ČSSD propadla a získala jen 15 mandátů, byl původně volebním manažerem.

Funkce se ale vzdal v červnu poté, co post předsedy strany opustil premiér Bohuslav Sobotka. Ve zbytku kampaně převzal jeho roli slovenský expert Robert Žanony, volebním lídrem se stal další místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek.

Novinářům dnes Birke řekl, že s největší pravděpodobností kandidovat do vedení ČSSD znovu nebude. "Je to na 90 procent. Chci se velmi intenzivně soustředit na obhajobu v komunálních volbách," vysvětlil Birke, který je náchodským starostou od roku 2010. V říjnu také obhájil funkci poslance a ostatní členové dolní komory za ČSSD ho pak zvolili místopředsedou klubu.

Dnešní zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD v Hradci řeší termín i formální podobu mimořádného sjezdu, kde by měla strana reagovat na volební výsledek změnou vedení.

"Jsem zastánce toho, že bychom se neměli zabývat sami sebou, (měli bychom) přestat přešlapovat na místě a jít směrem dopředu," řekl novinářům Birke. Dodal, že není zastáncem přímé volby nového předsedy, kterou původně navrhoval úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček si kopl do Kalouska. Vysmívá se mi hovádko, co nedokázalo…

19.03.2018 17:05 Aktualizováno Praha - Mluvčí prezidenta republiky Miloše Zemana Jiří Ovčáček a předseda poslaneckého klubu TOP 09…

Hrad promluvil: Jak to bylo s cestou Mynáře a Nejedlého do Číny?

19.03.2018 16:27 Praha - Pražský hrad se po několika dnech vyjádřil k cestě kancléře prezidenta Miloše Zemana…

Hollan nebude na předních místech kandidátky Pirátů

19.03.2018 15:35 Aktualizováno Brno - Matěj Hollan (Žít Brno) nebude v podzimních komunálních volbách na předních místech…

Vyloučené lokality? Na podporu bydlení šly miliardy, problém se přesto…

19.03.2018 14:43 Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) se zaměřil na podporu bydlení nízkopříjmových či jinak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama