Romové tepou Zemana: Nevolte ho, překračuje meze slušnosti. Ovčáček už glosuje

Praha - Podle prezidenta Miloše Zemana je mezi nepřizpůsobivými občany nejspíš 90 procent Romů. Proti tomuto tvrzení se ohradili čtyři romští členové Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Zeman podle nich konstantně překračuje meze slušnosti a jeho služba státu je kontraproduktivní.

Přidejte svůj názor 357 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky

Zeman o Romech mluvil ve čtvrtek v televizi Barrandov, když se vyjadřoval ke zprávě OSN, která obsahuje doporučení pro Česko ke zlepšení situace v lidských právech.

Nepřizpůsobiví jsou podle Zemana lidé, kteří odmítnou nabízenou práci, i když jsou zdraví. "Že mezi těmi je 90 procent Romů, to je asi pravda. Ale může tam být také deset procent bílých flákačů a my k nim máme přistupovat naprosto stejně. Teprve kdybychom kteroukoli z těchto dvou skupin diskriminovali, ať už pozitivně, nebo negativně, tak porušujeme lidská práva," řekl prezident.

Čtveřice romských členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny v otevřeném dopise napsala, že se ukázala prezidentova nekompetentnost v oblasti lidských práv. "Prezident země si nemůže dovolit veřejná prohlášení tohoto typu bez podložených dat a údajů. Znevažuje tím postavení jedné ze zákonem uznaných národnostních menšin a podporuje negativní postoje občanů," uvedli.

"Prezident Zeman konstantně překračuje meze slušnosti, nenaplňuje očekávání, která do něj občané vkládají, jeho služba státu je nekvalitní," stojí v dopise zveřejněném na Romea.cz.

Zeman prý pokračuje ve své kampani za znovuzvolení prezidentem a jeho nové výroky útočí na základní lidské hodnoty. "Nejen jako členové vládní rady, ale i jako zodpovědní občané této země veřejně vyzýváme voliče, aby současného prezidenta Zemana nepodpořili svým hlasem. Tato země potřebuje ve svém čele zcela jiný typ osobnosti," uvedli signatáři dokumentu.

Dopis podepsali Martina Horváthová, Čeněk Růžička, Jan Kudry a Michal Mižigár. "Na další trapnou antizemanovskou supliku nehodlám reagovat. Zvlášť proto, že tito lidé žádné Romy reálně nezastupují," reagoval pro server iDnes.cz mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Vstupte do diskuze (357)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve světě se píše o Česku a veselé to není: Komunistická minulost straší…

19.02.2018 13:05 Londýn – Zprávou o tom, že slovenský soud zamítl stížnost Andreje Babiše na to, že byl neprávem…

Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností, trest v kauze odměn platí

19.02.2018 12:03 Aktualizováno Brno/Praha - Pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností v kauze Dopravního…

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 11:40 Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Czexit by byl katastrofou, jen hlupák bez znalostí tvrdí opak, naštval se…

19.02.2018 11:04 Praha – Do probíhající debaty o tzv. czexitu přispěl i lidovecký eurposlanec Pavel Svoboda. A jedná…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama