Je to svině, nebral si servítky Zeman. Po radním Bartíkovi bude chtít omluvu a 5 milionů

Praha – Prezident Miloš Zeman bud po brněnském politikovi Svatopluku Bartíkovi požadovat omluvu a pět milionů korun. Bartík před několika dny na facebooku napsal, že hlava státu trpí rakovinou a že má před sebou jen několik měsíců života.

Přidejte svůj názor 209 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman

Volební kampaň je podle prezidenta stále špinavější. Bartíkova slova mohou podle Zemana přesvědčit „slabší povahy" k tomu, aby ho nevolili. „Ten člověk je svině, tohle se prostě nedělá," řekl prezident.

Pětimilionová částka prý vychází ze sumy, kterou v minulosti vysoudil tehdejší prezident Václav Havel s manželkou Dagmar ve sporu na ochranu osobnosti kvůli billboardům, na kterých byl pod nápisem Václavka a Dášenka zobrazen foxteriér olizující zelenou bustu prezidenta Havla.

Peníze případně půjdou do prezidentova volebního fondu. Zeman to dnes řekl v televizi Barrandov. Co ve fondu zbude, půjde pak podle Zemana na dobročinné účely.

Bartík dnes tvrzení o špatném Zemanově zdraví stáhl ze svého facebookového profilu. Počátkem týdne tam napsal, že Zeman má rakovinu a zbývá mu několik měsíců života. Hrad i Zemanův lékař to odmítli, na Bartíka je vedle žaloby podané také trestní oznámení. Bartík dál trvá na tom, že veřejnost má znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele.

Zeman v poslední době při řadě svých veřejných vystoupení působil dojmem, že má zdravotní problémy. Často působil unaveně, výrazně také zhubl.

Vstupte do diskuze (209)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD a ANO zase spolu? Nový předseda Hamáček chce jednat o účasti ve vládě

18.02.2018 19:04 Aktualizováno Praha - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké…

ŽIVĚ: Hamáček je novým předsedou ČSSD, porazil Zimolu

18.02.2018 18:37 Aktualizováno Hradec Králové - Na mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové si dnes strana zvolila nového předsedu,…

ČSSD potřebuje brutální vnitřní reformu. Je zapotřebí mít stabilní…

18.02.2018 18:35 Praha - Nově zvoleným předsedou České strany sociálně demokratické byl na mimořádném sjezdu strany…

ŽIVĚ: Novým předsedou ČSSD byl zvolen Hamáček, ve druhém kole porazil…

18.02.2018 18:21 Aktualizováno Hradec Králové - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama