Bartík smazal slova o Zemanově rakovině. I laikům je jasné, že o svém zdraví neříká pravdu, rýpl si

Brno - Svatopluk Bartík, brněnský radní zvolený jako nestraník za hnutí Žít Brno, se postaral o velký poprask, když na sociálních sítích zveřejnil informaci, že prezident Miloš Zeman trpí rakovinou. Teď svá slova z internetu stáhl, neodpustil si ale komentář.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman

Bartík status o údajné rakovině Miloše Zemana zveřejnil ve chvíli, kdy končila uzávěrka nominací na hrad. Argumentoval tím, že v tu chvíli je možno jít ven s pravdou o Zemanově zdraví. „Má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnozu zná už cca 3 týdny. Léčbu odmítl. Prognóza 3 - 7 měsíců. Zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuji. Konec hlášení," uvedl.

Dodal také, že kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele, navíc v období sestavování vlády, a Zeman zároveň znovu nekandidoval, tuto zprávu by nešířil. „Myslím tedy, že je vysoký veřejný zájem na tom, aby to veřejnost věděla,“ vysvětloval.

Za svoje slova ale sklidil kritiku – a to nejen z Hradu. Kancelář prezidenta oznámila, že na Bartíka podala žaloba a trestní oznámení. „Jsou to odporné lži a kdo je šíří, je lidský odpad,“ vzkázal politikovi mluvčí Zemana Jiří Ovčáček.

Svého kolegu kritizovala také předsedkyně hnutí Žít Brno Barbora Antonová. Uvedla, že považuje za neetické zveřejnění podobných tvrzení, ať už jde o zdravotní stav jakéhokoli člověka. „Je to soukromá aktivita Svatopluka Bartíka a za hnutí to nemůžu komentovat. Píše své osobní názory a jde to mimo hnutí," dodala Antonová.

Sám Bartík k tomu pak dodal: „Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mne, tak na prezidenta. proto svůj pondělní post nyní deaktivuji.“

Na věcech, které řekl, ale trvá. „Jsem nadále přesvědčen, že veřejnost má zásadní právo znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele, zvláště jeli i nám laikům zřejmé, že není vůbec v pořádku a dotyčný o svém zdraví neříká pravdu,“ dodal brněnský politik.

Vstupte do diskuze (17)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD a ANO zase spolu? Nový předseda Hamáček chce jednat o účasti ve vládě

18.02.2018 19:04 Aktualizováno Praha - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké…

ŽIVĚ: Hamáček je novým předsedou ČSSD, porazil Zimolu

18.02.2018 18:37 Aktualizováno Hradec Králové - Na mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové si dnes strana zvolila nového předsedu,…

ČSSD potřebuje brutální vnitřní reformu. Je zapotřebí mít stabilní…

18.02.2018 18:35 Praha - Nově zvoleným předsedou České strany sociálně demokratické byl na mimořádném sjezdu strany…

ŽIVĚ: Novým předsedou ČSSD byl zvolen Hamáček, ve druhém kole porazil…

18.02.2018 18:21 Aktualizováno Hradec Králové - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama