Předsedkyně hnutí Žít Brno kritizovala radního Bartíka za tvrzení o zdraví Miloše Zemana

Brno – Šéfka hnutí Žít Brno Barbora Antonová kritizovala radního Svatopluka Bartíka za to, že zveřejnil na internetu tvrzení o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Hnutí ale z Bartíkova chování nebude vyvozovat žádné důsledky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prezident Miloš Zeman

Radní za Brno-střed, který byl zvolen v komunálních volbách jako nestraník právě za Žít Brno, na facebooku napsal, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Uvedl také, že prezident o tom tři týdny ví.

Antonová dnes řekla, že považuje za neetické zveřejnění podobných tvrzení, ať už jde o zdravotní stav jakéhokoli člověka.

Žít Brno se k záležitosti jako politické hnutí nijak nestaví. „Je to soukromá aktivita Svatopluka Bartíka a za hnutí to nemůžu komentovat. Píše své osobní názory a jde to mimo hnutí," uvedla Antonová. Záležitost nechtěl komentovat ani primátorův náměstek a místopředseda Žít Brno Matěj Hollan. Podle něj to s výkonem Bartíkovy funkce nijak nesouvisí.

S Bartíkovým postupem prý Antonová nesouhlasí. „Pokud se otevřela nějaká diskuse, není to vůbec o zdravotním stavu, zda je to pravda, nebo není, ale o našem vztahu k soukromým informacím. Někteří s nimi zacházejí jako s veřejným majetkem, a to by se nemělo. Je to bez ohledu na to, zda je to prezident, nebo někdo jiný. Přijde mi to neetické," zdůraznila.

Prezidentův ošetřující lékař Miloslav Kalaš dnes označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle něj to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z vyjádření, které ČTK zaslal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Mluvčí později na twitteru uvedl, že Zemanův právní zástupce podal na Bartíka trestní oznámení a žalobu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pospíšil chce TOP 09 připravit na blížící se volby

18.11.2017 20:58 Aktualizováno Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava…

Zahýbá kampaní Zemanovo zdraví? Podle expertů bude nosným bodem

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle…

Prezident jako nadčlověk? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11.2017 11:27 Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina…

Lidé se s Babišem nepářou. Na Národní třídě ho vypískali

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama