Předsedkyně hnutí Žít Brno kritizovala radního Bartíka za tvrzení o zdraví Miloše Zemana

Brno – Šéfka hnutí Žít Brno Barbora Antonová kritizovala radního Svatopluka Bartíka za to, že zveřejnil na internetu tvrzení o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Hnutí ale z Bartíkova chování nebude vyvozovat žádné důsledky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prezident Miloš Zeman

Radní za Brno-střed, který byl zvolen v komunálních volbách jako nestraník právě za Žít Brno, na facebooku napsal, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Uvedl také, že prezident o tom tři týdny ví.

Antonová dnes řekla, že považuje za neetické zveřejnění podobných tvrzení, ať už jde o zdravotní stav jakéhokoli člověka.

Žít Brno se k záležitosti jako politické hnutí nijak nestaví. „Je to soukromá aktivita Svatopluka Bartíka a za hnutí to nemůžu komentovat. Píše své osobní názory a jde to mimo hnutí," uvedla Antonová. Záležitost nechtěl komentovat ani primátorův náměstek a místopředseda Žít Brno Matěj Hollan. Podle něj to s výkonem Bartíkovy funkce nijak nesouvisí.

S Bartíkovým postupem prý Antonová nesouhlasí. „Pokud se otevřela nějaká diskuse, není to vůbec o zdravotním stavu, zda je to pravda, nebo není, ale o našem vztahu k soukromým informacím. Někteří s nimi zacházejí jako s veřejným majetkem, a to by se nemělo. Je to bez ohledu na to, zda je to prezident, nebo někdo jiný. Přijde mi to neetické," zdůraznila.

Prezidentův ošetřující lékař Miloslav Kalaš dnes označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle něj to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z vyjádření, které ČTK zaslal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Mluvčí později na twitteru uvedl, že Zemanův právní zástupce podal na Bartíka trestní oznámení a žalobu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš žaluje slovenský list Nový Čas, žádá milion eur

25.04.2018 12:32 Aktualizováno Bratislava - Český premiér Andrej Babiš podal žalobu na vydavatele nejčtenějšího slovenského listu…

Senátoři ČSSD se vzbouřili proti koalici s Babišem, Hamáček nechápe

25.04.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Senátoři ČSSD chtějí, aby sociální demokraté nešli do vlády ANO a zůstali v opozici. Budou…

Senát vrátil poslancům "opravnou" novelu sociálních zákonů

25.04.2018 12:19 Praha - Sněmovna bude muset opět projednat vládní "opravnou" novelu, která má sladit změny v…

ČSSD hrozí Babišovi: Pokud nesplníte všechny naše podmínky, do vlády…

25.04.2018 11:48 Aktualizováno Praha – Sociální demokraté dávají důrazně najevo, že nechtějí být při jednání o vládě otloukánky.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama