Předsedkyně hnutí Žít Brno kritizovala radního Bartíka za tvrzení o zdraví Miloše Zemana

Brno – Šéfka hnutí Žít Brno Barbora Antonová kritizovala radního Svatopluka Bartíka za to, že zveřejnil na internetu tvrzení o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Hnutí ale z Bartíkova chování nebude vyvozovat žádné důsledky.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prezident Miloš Zeman

Radní za Brno-střed, který byl zvolen v komunálních volbách jako nestraník právě za Žít Brno, na facebooku napsal, že Zeman má rakovinu a zbývají mu tři až sedm měsíců života. Uvedl také, že prezident o tom tři týdny ví.

Antonová dnes řekla, že považuje za neetické zveřejnění podobných tvrzení, ať už jde o zdravotní stav jakéhokoli člověka.

Žít Brno se k záležitosti jako politické hnutí nijak nestaví. „Je to soukromá aktivita Svatopluka Bartíka a za hnutí to nemůžu komentovat. Píše své osobní názory a jde to mimo hnutí," uvedla Antonová. Záležitost nechtěl komentovat ani primátorův náměstek a místopředseda Žít Brno Matěj Hollan. Podle něj to s výkonem Bartíkovy funkce nijak nesouvisí.

S Bartíkovým postupem prý Antonová nesouhlasí. „Pokud se otevřela nějaká diskuse, není to vůbec o zdravotním stavu, zda je to pravda, nebo není, ale o našem vztahu k soukromým informacím. Někteří s nimi zacházejí jako s veřejným majetkem, a to by se nemělo. Je to bez ohledu na to, zda je to prezident, nebo někdo jiný. Přijde mi to neetické," zdůraznila.

Prezidentův ošetřující lékař Miloslav Kalaš dnes označil zprávy o vážném zdravotním stavu prezidenta za vymyšlené a nepodložené. Podle něj to nepotvrzují lékařská vyšetření. Vyplývá to z vyjádření, které ČTK zaslal Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. Mluvčí později na twitteru uvedl, že Zemanův právní zástupce podal na Bartíka trestní oznámení a žalobu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoše podpořil v Brně plný sál, zněly vtípky na účet Zemana

21.01.2018 22:00 Aktualizováno Brno - Příznivci Jiřího Drahoše dnes zaplnili sál brněnského kulturního sálu Semilasso. Na pódiu se…

VIDEO: Halík: Kategorie sluníčkáčů a vítačů je mýtus, nic takového…

21.01.2018 21:55 Aktualizováno Praha - Český kněz a profesor Tomáš Halík před druhým kolem prezidentské volby volá po změně.…

Ovčáček se vysmál Drahošově kampani a předhodil mu Havla. A Drahoš rázně…

21.01.2018 21:51 Aktualizováno Praha - Slovní útoky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše…

Kalousek pro Babiše vymyslel hanlivé oslovení. Když chtějí ostudu, nesmí…

21.01.2018 21:21 Aktualizováno Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na sociálních sítích trefuje do premiéra…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama