Ovčáček se chlubí: Hrad rychle a razantně zakročil proti radnímu, který mluvil o Zemanově rakovině

Praha – Slova brněnského radního za hnutí Žít Brno Svatopluka Bartíka o tom, že má prezident Miloš Zeman rakovinu, metastáze na více místech a že odmítl léčbu bude zřejmě mít soudní dohru. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček už v úterý avizoval, že kancelář prezidenta připravuje žalobu a trestní oznámení. A dnes informoval od dalším průběhu.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček oznámil, že Hrad proti Bartíkovi rázně zakročil. „Rychle a razantně. Ve věci lživých tvrzení S. Bartíka bylo dnes podáno prostřednictvím právního zástupce pana prezidenta trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, dále pak žaloba na ochranu osobnosti a návrh na předběžné opatření soudu, aby S. Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval.“ oznámil na sociálních sítích mluvčí Zemana.

Bartík v úterý uvedl, že Zemanovi byla diagnostikována rakovina a že mu zbývá jen tři až sedm měsíců života. To ale kancelář prezidenta popřela, na důkaz zveřejnila prohlášení osobního lékaře Miloše Zemana Miloslava Kalaše z pražské Nemocnice Na Homolce.

„Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy," uvedl Kalaš.

Sám Bartík dnes na sociálních sítích poznamenal, že zprávy o velmi špatném zdravotním stavu prezidenta zemana se poslední týdny šíří mezi redakcemi médií i dalšími zasvěcenými lidmi. „Někteří mi vytýkáte, že panu zemanovi přeju smrt. to rozhodně není pravda. sice jeho politiku převážně nemám rád, ale nemoc ani smrt nepřeju vůbec nikomu. prezidenta bych si přál co nejvíce zdravého, ať jí je či příští rok bude kdokoliv,“ dodal brněnský radní.

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pospíšil chce TOP 09 připravit na blížící se volby

18.11.2017 20:58 Aktualizováno Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava…

Zahýbá kampaní Zemanovo zdraví? Podle expertů bude nosným bodem

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle…

Prezident jako nadčlověk? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11.2017 11:27 Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina…

Lidé se s Babišem nepářou. Na Národní třídě ho vypískali

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama