Ovčáček se chlubí: Hrad rychle a razantně zakročil proti radnímu, který mluvil o Zemanově rakovině

Praha – Slova brněnského radního za hnutí Žít Brno Svatopluka Bartíka o tom, že má prezident Miloš Zeman rakovinu, metastáze na více místech a že odmítl léčbu bude zřejmě mít soudní dohru. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček už v úterý avizoval, že kancelář prezidenta připravuje žalobu a trestní oznámení. A dnes informoval od dalším průběhu.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Jiří Ovčáček

Jiří Ovčáček oznámil, že Hrad proti Bartíkovi rázně zakročil. „Rychle a razantně. Ve věci lživých tvrzení S. Bartíka bylo dnes podáno prostřednictvím právního zástupce pana prezidenta trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, dále pak žaloba na ochranu osobnosti a návrh na předběžné opatření soudu, aby S. Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval.“ oznámil na sociálních sítích mluvčí Zemana.

Bartík v úterý uvedl, že Zemanovi byla diagnostikována rakovina a že mu zbývá jen tři až sedm měsíců života. To ale kancelář prezidenta popřela, na důkaz zveřejnila prohlášení osobního lékaře Miloše Zemana Miloslava Kalaše z pražské Nemocnice Na Homolce.

„Současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu. Jedná se o zcela vymyšlené, ničím nepodložené zprávy," uvedl Kalaš.

Sám Bartík dnes na sociálních sítích poznamenal, že zprávy o velmi špatném zdravotním stavu prezidenta zemana se poslední týdny šíří mezi redakcemi médií i dalšími zasvěcenými lidmi. „Někteří mi vytýkáte, že panu zemanovi přeju smrt. to rozhodně není pravda. sice jeho politiku převážně nemám rád, ale nemoc ani smrt nepřeju vůbec nikomu. prezidenta bych si přál co nejvíce zdravého, ať jí je či příští rok bude kdokoliv,“ dodal brněnský radní.

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš žaluje slovenský list Nový Čas, žádá milion eur

25.04.2018 12:32 Aktualizováno Bratislava - Český premiér Andrej Babiš podal žalobu na vydavatele nejčtenějšího slovenského listu…

Senátoři ČSSD se vzbouřili proti koalici s Babišem, Hamáček nechápe

25.04.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Senátoři ČSSD chtějí, aby sociální demokraté nešli do vlády ANO a zůstali v opozici. Budou…

Senát vrátil poslancům "opravnou" novelu sociálních zákonů

25.04.2018 12:19 Praha - Sněmovna bude muset opět projednat vládní "opravnou" novelu, která má sladit změny v…

ČSSD hrozí Babišovi: Pokud nesplníte všechny naše podmínky, do vlády…

25.04.2018 11:48 Aktualizováno Praha – Sociální demokraté dávají důrazně najevo, že nechtějí být při jednání o vládě otloukánky.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama