Zeman má rakovinu, zbývá mu maximálně 7 měsíců, tvrdí politik. Jste lidský odpad, vzkázal mu Ovčáček

Brno/Praha – Brněnský politik, někdejší poradce premiéra Bohuslava Sobotky pro boj s korupcí a spoluzakládal hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík vyvolal velký rozruch, když na sociálních sítích zveřejnil údajnou diagnózu prezidenta Miloše Zemana. Obratem se k ní vyjádřil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 319 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman

„Za chvíli skončí uzávěrka nominací na hrad, takže je možno jít ven s pravdou o zdraví Miloše zemana: má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnozu zná už cca 3 týdny. Léčbu odmítl. Prognóza 3 - 7 měsíců. Zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuji. Konec hlášení," uvedl na sociálních sítích.

Komunální politik také uvedl důvod, proč tyto informace zveřejnil. „Kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele, navíc v období sestavování vlády, a zeman zároveň znovu nekandidoval, jistě bych to nešířil. myslím tedy, že je vysoký veřejný zájem na tom, aby to veřejnost věděla,“ dodal Bartík.

Jeho příspěvek vyvolal bouřlivou debatu, mnozí poukazovali na dřívější zvěsti o údajně špatném zdravotním stavu prezidenta, jiní poukazovali na to, že je to informace, která je bez zdroje a tudíž ji prostě není možné ověřit. Další dokonce Bartíka varovali, že se jedná o pomluvu.

Podle § 49 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích se přestupku proti občanskému soužití se pomluvy dopustí ten, kdo jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch. Vzhledem k tomu, že zákon nestanoví výslovně, že je třeba úmyslného zavinění, postačí k odpovědnosti za tento přestupek zavinění z nedbalosti. Za tento přestupek může být jeho pachateli uložena pokuta až do výše 1.000 Kč.

Na zprávu po několika desítkách minut zareagoval také Jiří Ovčáček. „Jsou to odporné lži a kdo je šíří, je lidský odpad,“ vzkázal Bartíkovi. Dodal také, že na politika bude podána žaloba a trestní oznámení.

Vstupte do diskuze (319)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Článek o roce 1968 je dílem šílence s vylízaným mozkem, tvrdí Zeman.…

22.11.2017 10:14 Moskva - Hlavním bodem programu státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rusku dnes bude česko…

Kdo jim chce vyhrát volby? Seznamte se s týmy prezidentských kandidátů

22.11.2017 09:44 Praha - Zkušenými matadory i nováčky volebních kampaní se obklopili kandidáti na prezidenta…

Zeman zaprodává zemi okupantům? Prezidentští kandidáti zuří kvůli článku o…

22.11.2017 08:53 Praha - Článek o invazi do Československa z toku 1968, který se objevil na webu ruské armádní…

Arabista Pelikán ke kauze Fajád: Volili jsme mezi životy Čechů a…

22.11.2017 08:32 Praha - Při vyjednávání o výměně pětice Čechů za Libanonce Alího Fajáda byly prioritou životy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama