Zeman má rakovinu, zbývá mu maximálně 7 měsíců, tvrdí politik. Jste lidský odpad, vzkázal mu Ovčáček

Brno/Praha – Brněnský politik, někdejší poradce premiéra Bohuslava Sobotky pro boj s korupcí a spoluzakládal hnutí Žít Brno Svatopluk Bartík vyvolal velký rozruch, když na sociálních sítích zveřejnil údajnou diagnózu prezidenta Miloše Zemana. Obratem se k ní vyjádřil i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 319 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman

„Za chvíli skončí uzávěrka nominací na hrad, takže je možno jít ven s pravdou o zdraví Miloše zemana: má rakovinu, metastáze na více místech. Svoji diagnozu zná už cca 3 týdny. Léčbu odmítl. Prognóza 3 - 7 měsíců. Zdroj z pochopitelných důvodů nezveřejňuji. Konec hlášení," uvedl na sociálních sítích.

Komunální politik také uvedl důvod, proč tyto informace zveřejnil. „Kdyby nešlo o nejvyššího státního činitele, navíc v období sestavování vlády, a zeman zároveň znovu nekandidoval, jistě bych to nešířil. myslím tedy, že je vysoký veřejný zájem na tom, aby to veřejnost věděla,“ dodal Bartík.

Jeho příspěvek vyvolal bouřlivou debatu, mnozí poukazovali na dřívější zvěsti o údajně špatném zdravotním stavu prezidenta, jiní poukazovali na to, že je to informace, která je bez zdroje a tudíž ji prostě není možné ověřit. Další dokonce Bartíka varovali, že se jedná o pomluvu.

Podle § 49 zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích se přestupku proti občanskému soužití se pomluvy dopustí ten, kdo jinému ublíží na cti tím, že ho urazí nebo vydá v posměch. Vzhledem k tomu, že zákon nestanoví výslovně, že je třeba úmyslného zavinění, postačí k odpovědnosti za tento přestupek zavinění z nedbalosti. Za tento přestupek může být jeho pachateli uložena pokuta až do výše 1.000 Kč.

Na zprávu po několika desítkách minut zareagoval také Jiří Ovčáček. „Jsou to odporné lži a kdo je šíří, je lidský odpad,“ vzkázal Bartíkovi. Dodal také, že na politika bude podána žaloba a trestní oznámení.

Vstupte do diskuze (319)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD a ANO zase spolu? Nový předseda Hamáček chce jednat o účasti ve vládě

18.02.2018 19:04 Aktualizováno Praha - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké…

ŽIVĚ: Hamáček je novým předsedou ČSSD, porazil Zimolu

18.02.2018 18:37 Aktualizováno Hradec Králové - Na mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové si dnes strana zvolila nového předsedu,…

ČSSD potřebuje brutální vnitřní reformu. Je zapotřebí mít stabilní…

18.02.2018 18:35 Praha - Nově zvoleným předsedou České strany sociálně demokratické byl na mimořádném sjezdu strany…

ŽIVĚ: Novým předsedou ČSSD byl zvolen Hamáček, ve druhém kole porazil…

18.02.2018 18:21 Aktualizováno Hradec Králové - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama