Zaorálek odmítl střet civilizací. Věří ve vzájemné obohacování kultur

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes na odborné konferenci o mezikulturním dialogu a roli médií varoval před budováním zdí mezi různými kulturami. Společně s šéfem české diplomacie v zahajovacím panelu usedl také egyptský velvyslanec v Česku Abdar Rahmán Saláhaddín.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Lubomír Zaorálek

"Různé kultury zůstávají naživu jen díky mezikulturnímu dialogu, jinak se stanou mrtvými," řekl Zaorálek na úvod konference, které se účastní odborníci z Evropy i muslimských zemí. "Naše kultura existuje jen díky tomu, že existují jiné kultury a společně nás všechny obohacují," dodal.

Navzdory pesimistickým scénářům o nevyhnutelném střetu civilizací věří v univerzálnost lidských hodnot. Vymezil se také vůči negativnímu hodnocení takzvaně "postpravdivé" éry, v níž se společnost nachází.

"Pro mne to znamená, že nejsme vězni jedné nezpochybnitelné pravdy. Že naše různé pravdy se stávají předmětem kritického hodnocení a jsou ve vzájemném dialogu," uvedl Zaorálek.

Velvyslanec Abdar Rahmán Saláhaddín se ve svém projevu zaměřil na roli médií a komunikačních technologií ve vytváření obrazu o jednotlivých civilizacích a národech. Saláhaddín upozornil na zneužívání sociálních sítí k šíření nenávisti, netolerance a násilí. "Kde je hranice svobody projevu a výzvami k zabíjení?" zamýšlel se velvyslanec.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ČSSD a ANO zase spolu? Nový předseda Hamáček chce jednat o účasti ve vládě

18.02.2018 19:04 Aktualizováno Praha - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké…

ŽIVĚ: Hamáček je novým předsedou ČSSD, porazil Zimolu

18.02.2018 18:37 Aktualizováno Hradec Králové - Na mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové si dnes strana zvolila nového předsedu,…

ČSSD potřebuje brutální vnitřní reformu. Je zapotřebí mít stabilní…

18.02.2018 18:35 Praha - Nově zvoleným předsedou České strany sociálně demokratické byl na mimořádném sjezdu strany…

ŽIVĚ: Novým předsedou ČSSD byl zvolen Hamáček, ve druhém kole porazil…

18.02.2018 18:21 Aktualizováno Hradec Králové - Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama