Zeman trpí sérií duševních i tělesných poruch. Senát by mu měl ukázat jeho místo, udeřil syn slavného otce

Praha - Pražský starosta a politik TOP 09 Ondřej Kolář se pustil do prezidenta Miloše Zemana za jeho slova o tvořivém využívání české ústavy. Syn známého diplomata Petra Koláře poukazuje, že by měl zasáhnout Senát.

Přidejte svůj názor 578 komentářů

Miloš Zeman

„Já si myslím, že přišla pravá chvíle na to, aby Senát dal jasně prezidentovi najevo, kde je jeho místo a jaké jsou jeho povinnosti, jaké má pravomoci. K výkladu Ústavy je zřízen Ústavní soud, ten sídlí v Brně, nikoliv na Hradě,“ připomněl Ondřej Kolář.

Zeman argumentoval tím, že je znám tím, že Ústavu České republiky používá tvůrčím způsobem. Ani to se politikovi nelíbí. „A kreativní výklad základního zákona země, navíc ze strany osoby, která zjevně trpí blíže neurčenou sérií poruch duševních i tělesných, je nemyslitelný. Já si troufám, s prominutím na plnou hubu, říct, že prezident Zeman vytváří ústavní krizi, vytváří ji vědomě a vědomě nejedná v zájmu republiky, což je jeho základní povinnost,“ nebere si servítky.

I proto by proti prezidentovi rázně zakročil „Není způsobilý pro výkon své funkce a měl by být žalován pro velezradu. Nebezpečí pro tuto zemi je Zeman! Co na to ctění páni senátoři Jiří Růžička a Tomáš Czernin?“ uvedl s odkazem na senátory zvolené do horní komory Parlamentu za TOP 09.

Ondřej Kolář je český politik, právník a od roku 2014 starosta Prahy 6 za TOP 09. Jeho otcem je známý český diplomat Petr Kolá, který působiljako velvyslanec v USA, Rusko, Švédsku či Irsku. I on patří mezi kritiky prezidenta Miloše Zemana, kterého označil za „trojského koně" Ruska. V roce 2016 zvažoval, že by proti němu kandidoval v prezidentských volbách. Nakonec se však v březnu 2017 rozhodl, že kandidovat nebude.

Vstupte do diskuze (578)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle 25 milionů korun na ochranu hranic na jihu Sahary, vláda plán…

21.02.2018 20:07 Praha – Česko pošle milion eur (zhruba 25,3 milionu Kč) na podporu jednotek pěti afrických zemí,…

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je teď jediná varianta na stole, říká…

21.02.2018 18:47 Praha - „Jedinou variantou na stole" je podle premiéra v demisi a předsedy ANO Andreje Babiše vláda…

Babiš vyslyší ODS, uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice

21.02.2018 18:30 Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů…

V ČR mají vzniknout pravidla pro lobbing, záměr podpořila vláda

21.02.2018 18:16 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila věcný záměr zákona, podle kterého by se lobbisté ke své činnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama