Babiš si za všechno může sám? Okamurovci mu poslali ostrý vzkaz

Praha – Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura uvedl, že hnutí ANO nabídl vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Jenže předseda ANO Andrej Babiše to odmítl. A tak mu SPD poslala jasný vzkaz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomio Okamura hlasuje ve volbách do Sněmovny

„Hnutí SPD nabídlo hnutí ANO vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Předseda hnutí ANO to odmítl s tím, že vládní spolupráce s SPD je pro ANO nepřijatelná,“uvedlo v usnesení předsednictvo Okamurovo hnutí.

SPD proto prý považuje tato slova za jasný signál, že vládní projekt hnutí ANO nepočítá s podporou SPD. „Plnou odpovědnost za odmítnutí vládní spolupráce nyní nese předseda hnutí ANO Andrej Babiš,“ vzkázala SPD šéfovi vítězného hnutí Babišovi.

Okamura a Babiš se osobně sešli v úterý, předseda ANO prý hned požádal o podporu své menšinové vlády. „My jsme řekli, že nebudeme podporovat vládu, která neplní náš program. Pakliže by chtěli plnit náš program, tak jsme připraveni převzít vládní odpovědnost. Taková nabídka ovšem nepadla," řekl po schůzce Okamura. Odmítl i možnost, že by SPD vládě k zisku důvěry přispěla například tím, že by její poslanci opustili při hlasování sál.

Vedení SPD v usnesení také uvedlo, že předsedou klubu se stal Radim Fiala. „Poslanecký klub bude při ustanovení Sněmovny usilovat o funkci místopředsedy Sněmovny. Kandidátem SPD na tuto funkci je Tomio Okamura," píše se v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Kromě toho se hnutí také vyjádřilo k událostem ve Španělsku, které za projev jasné absence demokratické komunikace s občany. „Rozhodnutí španělské vlády zrušit autonomii Katalánska a řešit věci mocenskou silou, prohloubí krizi v zemi. Naprosto zřejmý je postoj EU. EU podporuje referenda jen tam, kde se to hodí. Odpor Katalánců se mocensky nepodaří zlomit a dojde k další eskalaci konfliktu,“ dodává SPD.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drahoše podpořil v Brně plný sál, zněly vtípky na účet Zemana

21.01.2018 22:00 Aktualizováno Brno - Příznivci Jiřího Drahoše dnes zaplnili sál brněnského kulturního sálu Semilasso. Na pódiu se…

VIDEO: Halík: Kategorie sluníčkáčů a vítačů je mýtus, nic takového…

21.01.2018 21:55 Aktualizováno Praha - Český kněz a profesor Tomáš Halík před druhým kolem prezidentské volby volá po změně.…

Ovčáček se vysmál Drahošově kampani a předhodil mu Havla. A Drahoš rázně…

21.01.2018 21:51 Aktualizováno Praha - Slovní útoky hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka na prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše…

Kalousek pro Babiše vymyslel hanlivé oslovení. Když chtějí ostudu, nesmí…

21.01.2018 21:21 Aktualizováno Praha - Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na sociálních sítích trefuje do premiéra…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama