Babiš si za všechno může sám? Okamurovci mu poslali ostrý vzkaz

Praha – Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura uvedl, že hnutí ANO nabídl vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Jenže předseda ANO Andrej Babiše to odmítl. A tak mu SPD poslala jasný vzkaz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomio Okamura hlasuje ve volbách do Sněmovny

„Hnutí SPD nabídlo hnutí ANO vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Předseda hnutí ANO to odmítl s tím, že vládní spolupráce s SPD je pro ANO nepřijatelná,“uvedlo v usnesení předsednictvo Okamurovo hnutí.

SPD proto prý považuje tato slova za jasný signál, že vládní projekt hnutí ANO nepočítá s podporou SPD. „Plnou odpovědnost za odmítnutí vládní spolupráce nyní nese předseda hnutí ANO Andrej Babiš,“ vzkázala SPD šéfovi vítězného hnutí Babišovi.

Okamura a Babiš se osobně sešli v úterý, předseda ANO prý hned požádal o podporu své menšinové vlády. „My jsme řekli, že nebudeme podporovat vládu, která neplní náš program. Pakliže by chtěli plnit náš program, tak jsme připraveni převzít vládní odpovědnost. Taková nabídka ovšem nepadla," řekl po schůzce Okamura. Odmítl i možnost, že by SPD vládě k zisku důvěry přispěla například tím, že by její poslanci opustili při hlasování sál.

Vedení SPD v usnesení také uvedlo, že předsedou klubu se stal Radim Fiala. „Poslanecký klub bude při ustanovení Sněmovny usilovat o funkci místopředsedy Sněmovny. Kandidátem SPD na tuto funkci je Tomio Okamura," píše se v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Kromě toho se hnutí také vyjádřilo k událostem ve Španělsku, které za projev jasné absence demokratické komunikace s občany. „Rozhodnutí španělské vlády zrušit autonomii Katalánska a řešit věci mocenskou silou, prohloubí krizi v zemi. Naprosto zřejmý je postoj EU. EU podporuje referenda jen tam, kde se to hodí. Odpor Katalánců se mocensky nepodaří zlomit a dojde k další eskalaci konfliktu,“ dodává SPD.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš žaluje slovenský list Nový Čas, žádá milion eur

25.04.2018 12:32 Aktualizováno Bratislava - Český premiér Andrej Babiš podal žalobu na vydavatele nejčtenějšího slovenského listu…

Senátoři ČSSD se vzbouřili proti koalici s Babišem, Hamáček nechápe

25.04.2018 12:29 Aktualizováno Praha - Senátoři ČSSD chtějí, aby sociální demokraté nešli do vlády ANO a zůstali v opozici. Budou…

Senát vrátil poslancům "opravnou" novelu sociálních zákonů

25.04.2018 12:19 Praha - Sněmovna bude muset opět projednat vládní "opravnou" novelu, která má sladit změny v…

ČSSD hrozí Babišovi: Pokud nesplníte všechny naše podmínky, do vlády…

25.04.2018 11:48 Aktualizováno Praha – Sociální demokraté dávají důrazně najevo, že nechtějí být při jednání o vládě otloukánky.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama