Babiš si za všechno může sám? Okamurovci mu poslali ostrý vzkaz

Praha – Šéf hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura uvedl, že hnutí ANO nabídl vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Jenže předseda ANO Andrej Babiše to odmítl. A tak mu SPD poslala jasný vzkaz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tomio Okamura hlasuje ve volbách do Sněmovny

„Hnutí SPD nabídlo hnutí ANO vládní spoluodpovědnost za Českou republiku na základě spolupráce při prosazování programových bodů SPD. Předseda hnutí ANO to odmítl s tím, že vládní spolupráce s SPD je pro ANO nepřijatelná,“uvedlo v usnesení předsednictvo Okamurovo hnutí.

SPD proto prý považuje tato slova za jasný signál, že vládní projekt hnutí ANO nepočítá s podporou SPD. „Plnou odpovědnost za odmítnutí vládní spolupráce nyní nese předseda hnutí ANO Andrej Babiš,“ vzkázala SPD šéfovi vítězného hnutí Babišovi.

Okamura a Babiš se osobně sešli v úterý, předseda ANO prý hned požádal o podporu své menšinové vlády. „My jsme řekli, že nebudeme podporovat vládu, která neplní náš program. Pakliže by chtěli plnit náš program, tak jsme připraveni převzít vládní odpovědnost. Taková nabídka ovšem nepadla," řekl po schůzce Okamura. Odmítl i možnost, že by SPD vládě k zisku důvěry přispěla například tím, že by její poslanci opustili při hlasování sál.

Vedení SPD v usnesení také uvedlo, že předsedou klubu se stal Radim Fiala. „Poslanecký klub bude při ustanovení Sněmovny usilovat o funkci místopředsedy Sněmovny. Kandidátem SPD na tuto funkci je Tomio Okamura," píše se v prohlášení, které má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Kromě toho se hnutí také vyjádřilo k událostem ve Španělsku, které za projev jasné absence demokratické komunikace s občany. „Rozhodnutí španělské vlády zrušit autonomii Katalánska a řešit věci mocenskou silou, prohloubí krizi v zemi. Naprosto zřejmý je postoj EU. EU podporuje referenda jen tam, kde se to hodí. Odpor Katalánců se mocensky nepodaří zlomit a dojde k další eskalaci konfliktu,“ dodává SPD.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pospíšil chce TOP 09 připravit na blížící se volby

18.11.2017 20:58 Aktualizováno Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava…

Zahýbá kampaní Zemanovo zdraví? Podle expertů bude nosným bodem

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle…

Prezident jako nadčlověk? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11.2017 11:27 Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina…

Lidé se s Babišem nepářou. Na Národní třídě ho vypískali

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama