Piráti kvitují možný vznik výboru pro eGovernment, Bělobrádek napadl Okamurovu SPD

Praha - V nové Sněmovně by mohl vzniknout výbor pro eGovernment. Předseda Pirátů Ivan Bartoš po odpoledním jednání s představiteli ANO řekl, že nechce být tlačen do pozice, že jeho strana rozumí právě jen této oblasti.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Ivan Bartoš je český politický aktivista a od října 2009, s přestávkou mezi červnem a zářím 2013, předseda České pirátské strany. Autor: Jori Bertel

"Digitalizace je jedna z domén Pirátů, nikoliv však jediná," konstatoval Bartoš. Pokud by však výbor pro rozvoj digitalizace ve státní správě vznikl, projevili podle brněnského primátora a vyjednávače ANO Petra Vokřála (ANO) Piráti zájem o jeho vedení.

Bartoš zdůraznil, že Piráti nechtějí s místy ve výborech "handlovat". Odmítl i to, že by strana rozuměla jen digitalizaci. "My operujeme v celém spektru lidského života, náš program pokrýval gesci jednotlivých ministerstev včetně dalšího ministerstva informatiky. Digitalizace je jedna z domén Pirátů, nikoliv však jediná," uvedl Bartoš.

Na schůzce Pirátů a ANO se podle něj debatovalo o Sněmovně a programu. "Bavili jsme se i o tom, jaké jsou požadavky jiných stran, protože třeba bezpečnostní výbor je velmi poptávaný," uvedl Bartoš.

O obsazení výborů jednali dnes Piráti také se zástupci KDU-ČSL. "Nepovažujeme za vhodné, aby bezpečnostní a obranný výbor a komise, které kontrolují tajné služby, obsadilo hnutí SPD. Myslíme si, že radikální extremistické strany by neměly mít předsedu těchto výborů a těchto komisí," řekl po schůzce předseda lidovců Pavel Bělobrádek.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle 25 milionů korun na ochranu hranic na jihu Sahary, vláda plán…

21.02.2018 20:07 Praha – Česko pošle milion eur (zhruba 25,3 milionu Kč) na podporu jednotek pěti afrických zemí,…

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je teď jediná varianta na stole, říká…

21.02.2018 18:47 Praha - „Jedinou variantou na stole" je podle premiéra v demisi a předsedy ANO Andreje Babiše vláda…

Babiš vyslyší ODS, uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice

21.02.2018 18:30 Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů…

V ČR mají vzniknout pravidla pro lobbing, záměr podpořila vláda

21.02.2018 18:16 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila věcný záměr zákona, podle kterého by se lobbisté ke své činnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama