Jak říkával Mrázek: Šlouf věčně nalitej, Zeman stále vožralej. Kmenta se rozvyprávěl o tom, proč Babiš vychvaluje prezidenta

Praha - Andrej Babiš, kterého prezident Miloš Zeman pověří sestavením vlády, prozradil, že se pokusí sestavit menšinový kabinet a že své ministry plánuje doplnit o odborníky. Inspiroval se prý právě Zemanem. Novinář a spisovatel Jaroslav Kmenta objasňuje, proč si Babiš tuto dobu tak vychvaluje.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Jaroslav Kmenta, autor knih Padrino Krejčíř, Padrino Krejčíř: Afričan a FILM vs. REALITA. Krátce po vydání díla Gangster Ka: Afričan, jehož filmová podoba vstoupí do kin 26. 11. 2015, pokřtil investigativní novinář Jaroslav Kmenta za přítomnosti několika herců ze zmíněného snímku knihu FILM vs. REALITA, odhalující zákulisí dvou filmů volně inspirovaných osudy Radovana Krejčíře. Slavnostního křtu se vedle Jaroslava Kmenty zúčastnili představitel filmového Radima Kraviece Hynek Čermák, dále jeho filmová manželka Vlastina Svátková, dále Alexej Pyško, Brian Caspe, producent Adam Dvořák a bývalý policejní důstojník Karel Tichý, který se případem Krejčíř zabýval. Křest proběhl 16. 11. 2015, symbolicky den před vyhlášením rozsudku R. Krejčíře v JAR, v pražském Paláci knih Luxor.

Kmenta připomíná slova Andreje Babiše, který o víkendu na Primě řekl: „Nejlepší vláda, to byla vláda prezidenta Zemana. To byl jeden tým, on to řídil, a to je to, o čem já neustále mluvím." Babiš také uvedl, že když ho tedy ostatní strany odmítly, pokusí se sestavit menšinovou vládu expertů.

Podle novináře se není co divit. „Zemanova vláda šla Babišovi všemožně na ruku, dopomohla mu k řadě podniků, včetně chemiček z konsorcia Aliachem. A také mu přisoudila vítězství v tendru na gigantický Unipetrol,“ píše na sociálních sítích.

To prý ale zdaleka není vše. „Taky bych rád dodal, že za Zemanovy vlády dosáhl organizovaný zločin rozkvětu. Kmotr František Mrázek chodil řídit svůj byznys přímo na Úřad vlády za šéfporadcem Zemana Miroslavem Šloufem. Mafie měla tehdy pré,“ píše investigativní novinář.

„Obávám se, že toto Zemanovo dědictví, si kurvahošigutentág, neseme ve vysoké politice dodnes. A to je podle Babiše nejlepší vláda? Jak říkával Mrázek: Šlouf věčně nalitej, Zeman stále vožralej... To byla, panečku, nejlepší vláda. Ta vláda byla tehdy nejlepší pro ty, kdo chtěli mít zhasnuto na rozkrádání a na svůj vševeliký byznys,“ uvedl Kmenta.

Přidává také několik úryvku z knihy Kmotr Mrázek - Krakatice. „Vyšla už v roce 2008. Doporučuji si oživit paměť. Co byla Zemanova vláda zač,“ dodává Kmenta.

Vstupte do diskuze (71)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volby prezidenta by těsně vyhrál Zeman. S kým by se popral o vítězství?

17.12.2017 22:14 Aktualizováno Praha - V prvním kole přímé volby prezidenta by nyní vedla současná hlava státu Miloš Zeman.…

Tejc otáčí. Z poslance ČSSD bude náměstek Babišova ministra

17.12.2017 17:50 Praha - Bývalý poslanec ČSSD Jeroným Tejc se chystá do vlády. Nově se totiž stane náměstkem…

Sněmovna rozdělila mezi kontrolory grantů statisícové odměny

17.12.2017 14:55 Praha - Více než půl milionu korun rozdělila na ročních odměnách Poslanecká sněmovna mezi členy…

KSČM trvá na nominaci Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS

17.12.2017 13:58 Praha - KSČM se nevzdá nominace předlistopadového policisty Zdeňka Ondráčka do čela komise, která…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama