Návrat Rathových pohrobků? Ve středních Čechách vznikla koalice 3K, láteří Kupka

Praha - Ve středních Čechách se rozpadlo původní spojenectví ANO, STAN, ODS a Nezávislých Středočechů, kraj nově povede ANO a ČSSD s podporou komunistů. Místopředseda ODS a odvolaný náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka situaci komentoval slovy, že se do kraje vracejí pohrobci bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Martin Kupka

Kupka poukázal na to, že v nové krajské vládě jsou bývalý hejtman Miloš Petera nebo Zdeněk Seidl, kteří už zasedali radě kraje za Rathovy éry. "V každém případě to, co zažíváme, jsou praktiky, které přesně odpovídají té době," řekl Kupka v narážce na průběh dnešního zastupitelstva. ODS se dnes nepodařilo prosadit ani přestávku.

"Určitě si nepřipadám jako Rathův pohrobek, já se za ty čtyři roky, co jsem tady byl naposled, nemám za co stydět," reagoval Petera. ČTK také řekl, že odbor životního prostředí, který bude znovu řídit, za Rathovy vlády fungoval dobře.

Odvolanému radnímu pro školství Janu Skopečkovi (ODS) není jasné, jak může nějaká politická strana otočit o 180 stupňů a ze středopravicové koalice se jedním hlasováním dostat do koalice s extrémní levicí.

Zástupci ODS i STAN dnes kritizovali zapojení KSČM do rozhodování o krajských záležitostech. "Ve Středočeském kraji vznikla dnešního dne koalice 3K - korupce, koryta, komunisté," prohlásil Kupka. Dodal, že podle neoficiálních zpráv stojí za rozpadem koalice ve středních Čechách také šéf hnutí ANO Andrej Babiš. "Je to ukázka, jak chce ANO vládnout," dodal. Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) to už ale dříve odmítla.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pospíšil chce TOP 09 připravit na blížící se volby

18.11.2017 20:58 Aktualizováno Praha - Pokud europoslanec Jiří Pospíšil příští neděli vystřídá ve funkci předsedy TOP 09 Miroslava…

Zahýbá kampaní Zemanovo zdraví? Podle expertů bude nosným bodem

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Praha - Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana. Právě to by se podle…

Prezident jako nadčlověk? Kandidáti prozradili, jaké by měl mít pravomoci

18.11.2017 11:27 Praha - Pravomoci prezidenta jsou dostatečné, a ústavu proto není třeba měnit, shoduje se většina…

Lidé se s Babišem nepářou. Na Národní třídě ho vypískali

17.11.2017 21:57 Aktualizováno Praha - S hlasitým odporem protestujících se dnes ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama