Že končím v politice? Ve vší úctě, tak to není, vzkazuje do světa Kalousek

Praha - TOP 09 patří k těm stranám, které po víkendových volbách nemají zrovna důvod k radosti. Šéf strany Miroslav Kalousek už oznámil, že nebude obhajovat post předsedy. Investigativní novinář Jaroslav Kmenta si rýpnul, že konec Kalouska v politice předvídal. Na to mu Kalousek obratem odpověděl.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (29. 11. 2015)

„Můj odhad: Kalousek končí v politice. Mladej Klaus si musí dát pohov,“ napsal v sobotu v době, když už bylo jasné, že TOP 09 propadla, investigativní novinář Kmenta na twitteru.

Svoje slova znovu připomněl v úterý, když Kalousek oznámil, že už nebude v listopadu na sněmu obhajovat funkci šéfa TOP 09. „V sobotu 21.10. po 17.hodině jsem si dovolil takovou malou prognózu. První vyšla,“ uvedl na twitteru.

Jeho slova zachytil také sám Kalousek, který se proti nim ale důrazně ohradil. „Ve vší úctě: Já v politice rozhodně nekončím. Jsem poslanec PS PČR a svá nejlepší politická léta mám před sebou,“ vzkázal politik.

TOP 09 ve volbách získala 5,31 procenta hlasů, do Sněmovny se dostala především díky hlasům z pražských okrsků. Od posledních voleb přišla o 19 mandátů, v dolní komoře bude mít sedm poslanců.

V souvislosti s tím dnes Kalousek oznámil, že znovu nebude kandidovat na předsedu strany. Svým odchodem chce umožnit společný postup demokratických subjektů od středu doprava, jak o něm mluvil už loni na podzim. Nechce být skutečným ani zástupným důvodem pro to, aby taková spolupráce nevznikla. 

Listopadový sněm by podle Kalouska měl jasně pojmenovat příčiny neúspěchů. „Kolik lidí nevolilo kvůli mně a kolik volilo právě kvůli mně, já to říct neumím," uvedl.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravice a ČSSD jsou pro vyhoštění diplomatů

23.03.2018 15:30 Praha - Česká republika měla postupovat razantněji hned poté, co ji Rusko spojilo s chemickou…

Babiš o plánu vyhostit ruské diplomaty informoval Zemana

23.03.2018 13:46 Praha/Brusel - Premiér v demisi Andrej Babiš informoval prezidenta Miloše Zemana o plánu na…

ČSSD shrnuje programová jednání, schůzka s Babišem odložena

23.03.2018 13:24 Praha - Jednání o programových neshodách posunuli lídři ANO a ČSSD z dnešního večera na úterý. S…

Pravice je pro vyhoštění ruských diplomatů. KSČM by vyčkala, Hrad mlčí

23.03.2018 11:16 Praha - Možnost vyhoštení ruských diplomatů z ČR vyvolala rozruch na politické scéně. Pro razantní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama