K čemu ta panika? Babiš může být příležitost, vzkazuje Čechům Horáček

Praha – Výsledky voleb vyvolaly mezi částí veřejnosti i známými osobnostmi obavy o osud země a o budoucnost demokracie. Podle prezidentského kandidáta Michala Horáčka je ale třeba se dívat na to, že Andrej Babiš bude mít řadu šancí a možností, jak provést některé strukturální změny. Zároveň ale dodává, že bude třeba, aby země měla prezidenta, který mu nepůjde na ruku.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Michal Horáček při interview pro EuroZprávy.cz

„K čemu ta panika? A hlavně: to sebemrskačství? Jsme hrdá země silných, protože pracovitých a nápaditých lidí. Žádný národ hlupáků s koblihami místo mozků. Jen jsme zvážili činnost stran zastoupených v předchozích sněmovnách a shledali je lehkými. Je to jejich slabost, co jednak přivedlo na scénu strany nové, jednak zrodilo současnou sílu jednoho politika,“ popisuje Horáček na svém facebookovém profilu.

Vyjádřil se také k vítězství hnutí ANO a Andreje Babiše. „Ta síla je tak veliká, až je hrozivá. K moci finanční a mediální se přidává moc zákonodárná a exekutivní. Jenže stejně jako hrozba to může být i příležitost,“ zůstává optimistou prezidentský kandidát.


„Od Listopadu tu nikdo neměl takovou šanci uskutečnit nezbytné strukturální změny – postarat se třeba o důchodovou reformu. Nebo o novou hospodářskou strategii, která opustí investiční pobídky nadnárodním společnostem a povzbudí domácí podnikání vytvářející přidanou hodnotu. Anebo o radikální reformu našeho zastaralého školství. Přeji si, a přejme si to společně, aby vítěz voleb svou šanci využil,“ říká Horáček.

Odmítá také slova o tom, že se hroutí česká demokracie. „Nezhroutilo se nic, a už vůbec ne demokratický systém. Pořád obsahuje systém vah a protivah. Víc než kdy jindy však bude nutné protiváhu uplatňovat. Role prezidenta jako strážce toho, že vítěz voleb svou moc nezneužije, bude důležitější než kdykoli dřív,“ poukazuje zároveň.

I proto si podle něj Česko nemůže dovolit prezidenta, který půjde vítězi ve všem na ruku. „Ani prezidenta, který důstojně, ale opatrnicky mlží. Teď musí přijít bojovník. Poznám falešné hráče a umím jejich hry překazit. A přesně to – dáte-li mi svou důvěru - budu dělat. Energicky. A jako ten, kdo celý život dovádí věci do konce, vytrvale. Spolu vyhrajeme,“ vzkazuje Čechům Horáček.

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle 25 milionů korun na ochranu hranic na jihu Sahary, vláda plán…

21.02.2018 20:07 Praha – Česko pošle milion eur (zhruba 25,3 milionu Kč) na podporu jednotek pěti afrických zemí,…

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je teď jediná varianta na stole, říká…

21.02.2018 18:47 Praha - „Jedinou variantou na stole" je podle premiéra v demisi a předsedy ANO Andreje Babiše vláda…

Babiš vyslyší ODS, uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice

21.02.2018 18:30 Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů…

V ČR mají vzniknout pravidla pro lobbing, záměr podpořila vláda

21.02.2018 18:16 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila věcný záměr zákona, podle kterého by se lobbisté ke své činnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama