Očistil jsem naše jméno, říká po volbách Hayato Okamura

Praha – Do Poslanecké sněmovny se ve volbách pokoušeli dostat hned dva Okamurové. Mladšímu Tomiovi se to s hnutím SPD povedlo, starší Hayato,který kandidoval v Praze za KDU-ČSL, ale neuspěl. Přesto se podle něj díky této kandidatuře ukázalo, že v České republice není jen jeden Okamura.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Okamura, Hayato (KDU-ČSL)

„Mnozí jistě už víte, že jsem se poslancem nestal. Jsem však mile překvapen vaší velkou podporou - více než 5000 získanými preferenčními hlasy v Praze - a moc za ně děkuji!“ ocenil podporu voličů Josef Hayato Okamura prostřednictvím sociálních sítí.

Protože se do Sněmovny nedostal, má v plánu pokračovat ve svém zaměstnání. „Můj úkol je tedy v tuto chvíli jiný, než být poslancem parlamentu. Soustředím se opět na svoji běžnou práci s japonštinou, na tlumočení delegacím a provádění turistů - a u toho zřejmě už zůstanu,“ myslí si lidovec.

Přesto nehodlá úplně ustoupit do pozadí. „Podle svých sil a omezených možností se chci jako prostý občan nadále k veřejnému dění vyjadřovat. Ale i kdybych už k tomu neměl moc příležitostí - alespoň vy, kteří jste mne v těchto měsících poznali, chápete můj základní názor a životní zaměření,“ vzkazuje svým fanouškům.

„Jsem rád, že jsem splnil svoji povinnost vůči své manželce Ludmile a svým dcerám a synům a že jsem očistil naše jméno. V naší zemi se už ví, že není jenom ten jeden Okamura,“ uvádí s odkazem na svého mladšího a slavnějšího bratra Tomia, který se se svým hnutím Svoboda a přímá demokracie dostal do Sněmovny.

„Jsem vděčný Bohu za to, že se kandidáti tří menších demokratických politických stran - lidovců, Starostů a TOP 09 - těsně do Parlamentu dostali. Nyní je důležité, aby jejich politici v nastalé situaci, kdy mají převahu poslanci populistických a extrémistických stran - stáli pevně při sobě a upřímně mezi sebou spolupracovali. Sám očekávám, že křesťanští demokraté se s vnitřním přesvědčením ujmou potřebné role důrazné, věcné a vytrvalé opozice vůči vládě Babišova ANO,“ dodal Okamura.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve světě se píše o Česku a veselé to není: Komunistická minulost straší…

19.02.2018 13:05 Londýn – Zprávou o tom, že slovenský soud zamítl stížnost Andreje Babiše na to, že byl neprávem…

Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností, trest v kauze odměn platí

19.02.2018 12:03 Aktualizováno Brno/Praha - Pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností v kauze Dopravního…

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 11:40 Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Czexit by byl katastrofou, jen hlupák bez znalostí tvrdí opak, naštval se…

19.02.2018 11:04 Praha – Do probíhající debaty o tzv. czexitu přispěl i lidovecký eurposlanec Pavel Svoboda. A jedná…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama