Spolupráce s ANO? Jen pokud budou Babiš a Faltýnek ve vězení, vzkazují Piráti. Sejdou se STAN a ODS

Praha - Šéfem poslaneckého klubu Pirátů se v neděli stal Jakub Michálek, který dosud působil jako předseda zastupitelského klubu Pirátů v Praze a místopředseda Pirátů. Kromě toho bude také jedním z členů vyjednávacího týmu strany. Už teď poslal důrazný vzkaz hnutí ANO.

Přidejte svůj názor 206 komentářů

Bartoš, Ivan

Piráti už oznámili, že v případném hlasování Sněmovny o vydání předsedy ANO Andreje Babiše a jeho zástupce Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání budou Piráti hlasovat pro jejich vydání.

Předseda hnutí Ivan Bartoš již dříve vyloučil spolupráci s SPD a KSČM a kvůli podezření z dotačního podvodu šéfů ANO Babiše a Faltýnka také s jejich hnutím.

Podobně to vidí také Michálek. „Pokud by Babiš a Faltýnek byli zavření ve vězení, nějakou spolupráci s ANO si dokážeme představit,“ prozradil v České televizi Pirát.

Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek je však v tomto směru optimista. „Jak pan Babiš, tak já jsme dnes ve 14 hodin získali znovu mandát. Takže je to v jiné poloze. Nevím, jak to bude dál pokračovat ve smyslu další žádosti policie o vydání, kdy přijde, jestli přijde. My jsme oba podali stížnost ke státnímu zástupci,“ uvedl Faltýnek už v sobotu při debatě v ČT. „Věřím tomu, že státní zástupce trestní stíhání zastaví,“ řekl Faltýnek s tím, že z jeho pohledu je to „jednoznačně vykonstruovaná kauza“.

Piráti dnes zahájí povolební vyjednávání se stranami, které se ve volbách dostaly do Sněmovny. Nejdříve se členové vyjednávacího týmu, v jehož čele jsou Bartoš a Michálek, sejdou s hnutím Starostové a nezávislí (STAN).

Poradu o strategii pro povolební vyjednávání měli Piráti dnes ráno. Kromě Bartoše a Michálka se schůzek s jednotlivými stranami bude střídavě účastnit pět dalších představitelů Pirátů. "Nejedná se přímo o vyjednávání koalic, ale spíše o uspořádání Sněmovny, jednací řád a další technikálie," řekla mluvčí Pirátů Karolína Sadílková k tématům prvních povolebních rozhovorů.

Setkání s představiteli STAN mají Piráti v plánu na dnešní odpoledne. "Bude to taková poznávací schůzka," poznamenala Sadílková. V dalších dnech bude na řadě ODS, která skončila ve volbách na druhém místě. Piráty čeká také schůzka s vyjednávacím týmem vítěze voleb hnutí ANO.

Babiš v sobotu oznámil, že odeslal zprávu všem stranám, které dosáhly na poslanecké mandáty a nabídl jim schůzku. Bartoš s odpovědí vyčkal do neděle. "Pan Bartoš odpověděl i panu Babišovi na SMS, tam se termín ještě ladí, ale do konce týdne by měla být i schůzka s panem Babišem," řekla Sadílková.

Vstupte do diskuze (206)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle 25 milionů korun na ochranu hranic na jihu Sahary, vláda plán…

21.02.2018 20:07 Praha – Česko pošle milion eur (zhruba 25,3 milionu Kč) na podporu jednotek pěti afrických zemí,…

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je teď jediná varianta na stole, říká…

21.02.2018 18:47 Praha - „Jedinou variantou na stole" je podle premiéra v demisi a předsedy ANO Andreje Babiše vláda…

Babiš vyslyší ODS, uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice

21.02.2018 18:30 Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů…

V ČR mají vzniknout pravidla pro lobbing, záměr podpořila vláda

21.02.2018 18:16 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila věcný záměr zákona, podle kterého by se lobbisté ke své činnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama