Babiš jedná s ČSSD o ustavení povolební Sněmovny

Praha - Dnes večer začala ve Sněmovně schůzka předsedy vítězného hnutí ANO Andreje Babiše s představiteli ČSSD. Řeč je o stavení nové dolní komory. 

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Milan Chovanec na 38. sjezdu České strany sociálně demokratické

Za sociální demokracii na ni přišel úřadující předseda Milan Chovanec a volební lídr, místopředseda Lubomír Zaorálek. „Jdeme jednat o Parlamentu České republiky, proto je to na této půdě. Proto to není v Průhonicích ani nikde jinde," řekl novinářům při příchodu Chovanec.

V Průhonicích má Babiš kancelář, ráno se tam sešel na stejné téma se zástupci KSČM. Má už za sebou také setkání s hnutím Starostové a nezávislí ve Sněmovně.

„Chceme jednat o rozdělení Parlamentu, a pokud budeme hrát opozici, tak chceme řešit naši důstojnou opoziční roli. Větší ambici nemáme," poznamenal Chovanec.

Chovanec jako další podmínku případného vládního angažmá ČSSD uvedl to, že kabinet by musel být proevropský. „V prvním kroku musíme řešit Poslaneckou sněmovnu," dodal.

Zopakoval ale, že sociální demokraté by nemohli být ve vládě s obviněným politikem. Babiš, kterého chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem, byl nedávno obviněn v kauze dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Pokud by ale měl být nadále stíhán, musela by ho ke stíhání vydat i nová Sněmovna.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TOP 09 a STAN pravděpodobně žádný výbor nepovedou

23.11.2017 17:43 Praha - Sněmovní výbory, které jsou určené po dnešní schůzce všech stran zastoupených v dolní…

Andreji, splň, co jsi slíbil. Studenti posílají Babišovi vzkaz, přidal se…

23.11.2017 17:08 Aktualizováno Praha - Hnutí ANO v rámci předvolební kampaně Čechům do schránek hodilo mimo jiné Smlouvu Andreje…

Zeman u Putina intervenoval za vězněného teologa. Pak si opět podal…

23.11.2017 17:07 Aktualizováno Moskva - Prezident Miloš Zeman se při úterním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem…

ANO by mělo mít předsedy sedmi výborů, Demokratický blok čtyř

23.11.2017 16:52 Praha - Podle dohody sněmovních stran bude mít hnutí ANO předsedy sedmi výborů, Demokratický blok …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama