Okamura: Přeměna z podnikatele na bojovníka proti islámu

Praha - Před pár lety vystupoval coby porotce a investor v pořadu Den D. Nyní se snaží občany republiky přesvědčit, že islám je hrozbou stejně jako jím byl hitlerovský nacismus. Jak moc se Tomio Okamura v průběhu let změnil?

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Tomio Okamura hlasuje ve volbách do Sněmovny

Tokijskému rodákovi se podařilo zviditelnit se během pár let jako málo komu. Televizní diváci si ho mohou pamatovat coby jednoho z investorů v pořadu Den D, ve kterém se lidé pokoušeli investory přesvědčit, aby jim pomohli realizovat jejich nápady. Objevil se i v talkshow herce a moderátora Jana Krause. Tehdy vyzýval občany, aby se nebáli a kandidovali do různých zastupitelstev, že je to jediná šance, jak všechny známé politické osobnosti vystrnadit jednou provždy.

Jak by řekl Andrej Babiš, neblábolil a šel příkladem. Za Zlínský kraj kandidoval do Senátu Parlamentu České republiky a uspěl. V horní komoře však setrval lehce přes rok, protože v předčasných volbách do Poslanecké sněmovny v roce 2013 dostalo jeho nově založené hnutí Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury téměř sedm procent hlasů. Tím pádem se Okamurovi automaticky zrušil mandát senátora a stal se poslancem.

Hnutí se však pomalu zevnitř rozkládalo, zejména kvůli názorovým neshodám. Místopředseda Úsvitu Marek Černoch dokonce za podpory dalších členů uskupení svého předsedu sesadil. Tomio Okamura byl nucen hnutí, již založil, opustit. Rodák z Tokia však nelenil a opět založil nové hnutí, které pojmenoval Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Okamura zůstal zčásti věrný programu ještě z Úsvitu, protože se neustále snaží prosadit přímou demokracii po vzoru Švýcarka, kde jsou politici za svou práci hmotně i trestně odpovědní. Zároveň se však jeho rétorika a názory velmi přiblížily k francouzské Národní frontě Marine Le Penové. Taktéž prosazují větší nezávislost na Evropské unii - Okamura dokonce její opuštění - a silnou protiimigrační politiku, která se v dnešní době vymezuje hlavně vůči uprchlíkům muslimského původu.

Sázka na tuto kartu, tedy strach z Islámu čili z terorismu, se Okamurovi vyplatila. Okamurovi zejména vadí skutečnost, že muslimští imigranti berou lidem práci. A ve svých výrocích jde ještě dále, když prohlašuje, že muslim neznamená terorista, ale každý terorista je muslim. Využil skryté povahy českého národa, rasismu a xenofobie. Stačí se ohlédnout za nedávnými událostmi, které se v našich končinách staly.

Obchodní řetězec Lidl nechal muže tmavé pleti, aby na sobě představil novou kolekci oblečení. Vypukl obrovský skandál, jak si vůbec mohl toto obchodní řetězec dovolit. Před pár měsíci zase někdo vyfotil ženu v burkinách, jež se spolu s dětmi koupala v aquaparku v Čestlicích u Prahy. Je neuvěřitelné, jak taková událost mohla de facto rozdělit společnost na dvě části. A právě tu jednu z nich oslovuje Okamura, totiž tu, která odmítá zahalené ženy v bazénu, byť jejich úbor splňuje hygienické požadavky.

Těžko říct, jestli předseda SPD opravdu za svými názory stojí, nebo jenom využívá situace ve svůj prospěch. Jeho přesvědčení, že islám do České republiky nepatří však podporuje jeho další výrok, který patří na první příčku seznamu všech jeho výroků. Okamura by totiž chtěl islám označit za nebezpečnou ideologii, jejíž propagování by se trestně stíhalo, stejně jako u hitlerovského nacismu. O nápadu už se prý radí se svými právníky.

Tomio Okamura má jistě své fanoušky, obdivovatele, podporovatele nebo rovnou voliče. Pravdou je, že je na politické scéně velmi aktivní co se týká předkládání zákonů nebo díky své ostré rétorice. Je přesvědčený, že hájí svobodu českých občanů.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Předsedou Sněmovny se stal Vondráček. Babiš chce do vlády ODS

22.11.2017 17:20 Aktualizováno Praha - Poslanci se dnes odpoledne začali zabývat volbou předsedy Sněmovny. Šéf volební komise…

Vondráček byl zvolen do čela Sněmovny. Při nominaci premiéra bych…

22.11.2017 17:11 Aktualizováno Praha – Předsedou Poslanecké sněmovny byl dnes dle očekávání zvolen Radek Vondráček (ANO).…

Faltýnek chce odšpuntovat atmosféru ve Sněmovně. ANO navrhne, aby všechny…

22.11.2017 17:05 Praha – Ve čtvrtek by se měly sejít všechny sněmovní strany. Hnutí ANO chce při té příležitosti…

Zeman zaprodává zemi okupantům? Prezidentští kandidáti zuří kvůli článku o…

22.11.2017 16:33 Aktualizováno Praha - Článek o invazi do Československa z toku 1968, který se objevil na webu ruské armádní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama