Kdo bude novým předsedou Zelených? Rýsují se noví kandidáti

Brno - Strana zelených bude řešit, kdo se stane předsedou strany po odchodu Matěje Stropnického v důsledku neúspěchu voleb. Volební sjezd bude v lednu.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Strana zelených

Bývalá předsedkyně Strany zelených a starostka městské části Brno-Nový Lískovec Jana Drápalová by si přála, aby se o kandidaturu ucházel místopředseda a jihomoravský lídr Michal Berg.

Podle ní je úspěšným podnikatelem a stranu by sjednocoval. Berg ČTK řekl, že cítí zodpovědnost za letošní výsledek voleb, protože se podílel na kampani. Kandidaturu nevyloučil, ale nepovažuje ji ani za pravděpodobnou.

Drápalová uvedla, že zatím není žádné stanovisko jihomoravských Zelených a nesešlo se ani předsednictvo, ve kterém ani není členkou. "Sama za sebe mohou říct, že se neplánuji ucházet o funkci předsedkyně," uvedla Drápalová.

Berg má schopnosti k tomu, aby překonal příkopy a umožnil všem lidem různých názorových proudů ve straně, aby se cítili dobře. "Ukázal schopnosti řídit a organizovat věci a přesvědčovat lidi. Navíc jsme strana názorově pestrá, ale on by lidi spojoval, a to my potřebujeme," uvedla Drápalová.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TOP 09 a STAN pravděpodobně žádný výbor nepovedou

23.11.2017 17:43 Praha - Sněmovní výbory, které jsou určené po dnešní schůzce všech stran zastoupených v dolní…

Andreji, splň, co jsi slíbil. Studenti posílají Babišovi vzkaz, přidal se…

23.11.2017 17:08 Aktualizováno Praha - Hnutí ANO v rámci předvolební kampaně Čechům do schránek hodilo mimo jiné Smlouvu Andreje…

Zeman u Putina intervenoval za vězněného teologa. Pak si opět podal…

23.11.2017 17:07 Aktualizováno Moskva - Prezident Miloš Zeman se při úterním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem…

ANO by mělo mít předsedy sedmi výborů, Demokratický blok čtyř

23.11.2017 16:52 Praha - Podle dohody sněmovních stran bude mít hnutí ANO předsedy sedmi výborů, Demokratický blok …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama