Balíme kufry? Michal Horáček důrazně okomentoval volby. A Drahoš se přidal

Praha - Celá řada osobností netají zděšení nad výsledky voleb. Nasvědčují tomu, že demokracie, umění dialogu a slušnost v politice nebudou mít delší dobu zelenou, myslí si prezidentský kandidát Marek Hilšer. A Michal Horáček už mluví o balení kufrů.

Přidejte svůj názor 126 komentářů

Michal Horáček při interview pro EuroZprávy.cz

„Volby utekly od obsahu k otevřenému populismu – propadla levice, což je problém nejen aktuální hospodářské konkunktury. Konec levné práce a sociální jistoty tak mají ohroženou budoucnost,“ okomentoval výsledky voleb pro EuroZprávy.cz místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

„Chtěl jsem slíbit našim voličům, že s Burešem budu bojovat i zpoza sněmovny. Vypadá to ale, že si to dáme i ve sněmovně. Nic nevzdáváme!“ vzkazuje voličům šéf TOP 09 Miroslav Kalousek.

„Když vidím, jak volila podstatná část voličstva, tak se těším na nástup umělé inteligence“ pozvdechl si na sociálních sítích lidovecký europoslanec Pavel Svoboda. „Děkuji všem voličům za podporu, radost z volebního výsledku nemám ani z celostátního ani KDU-ČSL,“ přiznal jeho stranický koleag a ministr zemědělství Marian Jurečka.

„Toto jsou volby o migraci: Voliči @TOP09cz migrují k @PiratskaStrana, voliči komoušů k Okamurovi a voliči @CSSD k Babišovi,“ tvrdí novinář a bývalý mluvčí prezidenta Václava Klause Tomaš Klvaňa.

„Balíme kufry? Naopak. Nastává čas bojovat,“ uvedl v reakci na výsledky prezidentský kandidát Michal Horáček.

„V prvé řadě děkuji všem, kteří k volbám přišli a dali tím najevo, že jim osud této země není lhostejný. Važme si toho, že můžeme ve svobodných volbách vyjádřit svůj názor. Jde na první pohled o největší změnu od roku 1989. Zdá se, že pro nejbližší období skončilo tradiční střídání vlád pravice a levice. Tento výsledek ale nesmí vést ke změně základních hodnot a orientace naší země. Proto si přeji, aby teď všichni zúčastnění postupovali v duchu Ústavy a ve prospěch občanů této země,“ uvedl prezidentský kandidát Jiří Drahoš.

„Výsledky voleb nasvědčují tomu, že demokracie, umění dialogu a slušnost v politice nebudou mít delší dobu zelenou. To rozhodně neprospěje nám běžným občanům. Zatím je předčasné předvídat, jaká vláda bude nakonec vládnout. Vyčkejme dalších dnů. Doufejme, že pozitivní síly v této zemi budou mít dostatek síly, aby spustily obranné mechanismy, které zabrání nástupu autoritářství v naší zemi. Snad naše zkušenost nebude příliš trpká,“ komentoval volby další prezidentský kandidát a lékař Marek Hilšer.

„Praho, díky!!! Babiš s Okamurou právě ztratili parlamentní většinu. 100 je hrůza, děs, ale pořád lepší než 101, které měli ještě před chvílí... Ani s komunisty nedají dohromady ústavní většinu. Snad se demokratické strany nedají koupit!“ komentoval výsledky reportér Jan Tuna.

Vstupte do diskuze (126)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš má tajný plán? ANO teď vůbec netouží po vládnutí, jde mu o něco…

23.11.2017 22:49 Aktualizováno Praha - Andreji Babišovi nejde primárně o sestavení vlády, jeho záměry jsou v tuto chvíli úplně…

TOP 09 a STAN pravděpodobně žádný výbor nepovedou

23.11.2017 17:43 Praha - Sněmovní výbory, které jsou určené po dnešní schůzce všech stran zastoupených v dolní…

Andreji, splň, co jsi slíbil. Studenti posílají Babišovi vzkaz, přidal se…

23.11.2017 17:08 Aktualizováno Praha - Hnutí ANO v rámci předvolební kampaně Čechům do schránek hodilo mimo jiné Smlouvu Andreje…

Zeman u Putina intervenoval za vězněného teologa. Pak si opět podal…

23.11.2017 17:07 Aktualizováno Moskva - Prezident Miloš Zeman se při úterním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama