Čunek je zklamaný. Zodpovědnost za volební propad mají ti, co kandidovali

Zlín - Za zklamání označil výsledek lidovců ve volbách do Poslanecké sněmovny zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL). V Pardubickém kraji východě získali lidovci pouze jeden mandát.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Jiří Čunek /KDU-ČSL/

Lidovci získali ve volbách 5,8 procenta hlasů. Místo dosavadních 14 poslanců jich budou mít deset. Strana podle Čunka nedokázala oslovit voliče tak, jak si představovala. "Domnívali jsme se, že osm procent můžeme mít," řekl. 

V letošních volbách do Sněmovny na kandidátce KDU-ČSL nefiguroval. "Zodpovědnost za volební výsledek měli ti, co kandidovali. Proto bych se k věci nechtěl více vyjadřovat," uvedl Čunek.

Ve Zlínském kraji, kde jsou lidovci tradičně silní, stranu volilo 11,41 procenta lidí. Před čtyřmi lety získala v regionu 13,22 procenta hlasů.

Lídr KDU-ČSL v Pardubickém kraji Marek Výborný nepovažuje jeden získaný mandát za neúspěch. Cení si i vysokého počtu preferenčních hlasů pro svou osobu. "Ve volbách evidentně hrálo roli něco úplně jiného, než na co cílily tradiční strany. Všechny méně nebo více výrazným způsobem ztratily," řekl.

Podle něj je to důsledkem nálady ve společnosti ovlivněné nechutí k standardním politickým subjektům. "Nejvíc mne šokuje 30 procent pro hnutí ANO, tak vysoké číslo jsem nečekal. Je otázka, jak lidé vnímají různé skandály a pojetí politiky, které je hodně propojeno s byznysem," dodal Výborný. Cení si i vysokého počtu preferenčních hlasů.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pane profesore, Marku, Pavle. Nebuďte zbabělci, udeřil Topolánek na své…

20.03.2018 22:03 Aktualizováno Praha – Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš, který neuspěl v prezidentské volbě, oznámil,…

Babiš chce jednat s KSČM o programu vlády

20.03.2018 20:33 Lány (Kladensko) - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se v rámci jednání o sestavení vlády setká…

ANO vetovalo projednávání Murína ve Sněmovně, Kalousek to zkusí jinak

20.03.2018 16:47 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) nyní nebude ve Sněmovně vysvětlovat kárné řízení s…

Zeman podkuřuje Vatikánu? Udělí státní vyznamenání nunciovi Leanzovi

20.03.2018 16:37 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman udělí ve středu státní vyznamenání apoštolskému nunciovi Giuseppemu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama