Koho volí Jiří Drahoš? Výsledek voleb očekávám s napětím, přiznal

Praha - Kandidát na prezidenta a někdejší šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš přiznal, že vždy volí strany, které zachovávají ústavnost, demokracii a ukotvení ČR v Evropě. Konec volebního klání má v plánu zhlédnout v nové volební kanceláři v Ungeltu společně se svým volebním týmem.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Jiří Drahoš

Drahoš to dnes novinářům v pražských Lysolajích, kde volil do Poslanecké sněmovny. Koho konkrétně zvolil však jako nadstranický kandidát na prezidenta neprozradil. „Mohu říct, že vždy volím strany, které zachovávají ústavnost, demokracii a naše ukotvení v Evropě," řekl ČTK Drahoš, který do volební místnosti dorazil i se svou manželkou Evou. Jako vždy se prý na volbě shodli.

V pátek v Lysolajích odvolilo více než 50 procent voličů, v celé ČR to bylo podle dosavadních odhadů přibližně 40 procent. Drahoš odhadl volební účast na 60 procent.

„Jako vždycky se mluví o tom, že tyto volby jsou nejdůležitější. Já to slyším od devadesátých let a myslím, že vůbec nejdůležitější byly ty první volby v roce 1990. Ale tentokrát se mohou dostat do Sněmovny i další strany a je otázka zachování dosavadního směru České republiky. Stát se může leccos, proto výsledek voleb očekávám docela s napětím," podotkl.

Drahoš patří mezi hlavní kandidáty prezidentské volby společně se Milošem Zemanem nebo Michalem Horáčkem. Na konci týdne ukončil sběr podpisů. K dispozici má přes 110.000 ověřených podpisů. Poznamenal, že i nadále bude pokračovat v kontaktní kampani, začne ji ale přizpůsobovat předvolebním debatám.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ďábelská koalice, nepolíbili jsme prsten. Kvůli nezvolení Fialy padají…

24.11.2017 13:29 Aktualizováno Praha - Někteří politici dnes kritizovali nezvolení předsedy ODS Petra Fialy místopředsedou…

141 tisíc podpisů? Velká legitimita pro mou kandidaturu na Hrad, říká…

24.11.2017 13:09 Praha - Bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš uvítal, že ministerstvo vnitra potvrdilo 141.000…

Horáček vítá pestrou nabídku protikandidátů. Nechce zemi ufňukaných,…

24.11.2017 12:40 Praha - Ministerstvo vnitra dnes oficiálně potvrdilo, že podmínky pro kandidaturu splnilo devět…

Okamura zaútočil na ČT: Vysíláte dezinformace, lžete a urazili jste mě,…

24.11.2017 12:36 Praha – Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se na tiskové konferenci tvrdě pustil do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama