Žvásty volebních lídrů, destrukce, extrémní rozdíly v bohatství. Známý politik si opravdu nebere servítky

Praha - Celá řada politiků i expertů poukazuje, že v České republice sílí radikální či extremistické hlasy a strany. Podle poslance TOP 09 Františka Laudáta za to tak trochu může i končící vláda, která výrazně oslabila střední třídu.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Hlasovací lístky pro volby do Poslanecké sněmovny

„Před necelýma dvěma roky jsem chtěl, aby se TOP 09 výrazně profilovala jako strana pro střední třídu. Asi by pro vás bylo zajímavé připomenout si kandidátský projev Miroslava Kalouska na volebním sněmu. Dnes už o tom nikdo nemluví,“ povzdechl si na sociálních sítích Laudát, který už ve volbách do Sněmovny nekandiduje.

Uvádí také, že viděl článek o preferencích lidí z Ostravska. „Velké přízni se tam podle průzkumu těší komunisté a SPD Tomia Okamury. Následuje konstatování, že v kraji je velmi slabá střední třída, Rozdíly v bohatství lidí jsou extrémní. A v tom je právě klíč k budoucnosti země. Tam, kde chybí silná střední třída, tam se společnost potácí mezi extrémy, které plodí násilí, chaos, totalitní režimy,“ popisuje politik.

Právě to podle něj jasně se ukazuje, že nejlepší sociální model společnosti, ze kterého profitují všichni, je silná střední třída. „Končící vládní koalice ČSSD, ANO a KDU skoro čtyři roky dělala vše proto, aby ořezala střední třídu. Potom se divte, že se můžeme v sobotu dočkat ledasčeho. Smutné potvrzení této destrukce budoucnosti přichází v předvečer voleb. Úředníci finanční správy jsou odměňováni podle toho, kolik doměří daní. Takže se před blížícími vánocemi můžeme dočkat rozhovoru v rodině finančního úředníka: 'drahá neboj, zajdu na farmářské trhy, osolím bábu kořenářku a na novou televizi bude',“ upozorňuje Laudát.

V souvislosti s volbami poukazuje také na zkušenosti z minulosti. „Pořád mně na facebooku vyskakuje dotaz: Co se vám honí hlavou? Popravdě teď velká otázka: Příští rok nás čeká pro národ osudová osmička, střihnou si naši občané zásadní změnu? ...1818, 1938, 1948, 1968, 1989 -1,. A co 2018? Více v sobotu v podvečer,“ uvádí.

Okomentoval také poslední předvolební debatu, ve které se strany pokoušely na poslední chvíli přesvědčit voliče. „Nevím jak vám, ale mně se závěrečné žvásty volebních lídrů vůbec nelíbily. Takhle jsem si vždycky představoval otevřenou politickou debatu poloviny sedmdesátých let minulého století. Dneska je ale rok 2017!“ vzkázal jim.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hra skončila. teď už Drahoše kritizovat můžu, hlásá Horáček. Pak vysvětlil…

18.02.2018 21:50 Aktualizováno Praha - Přestože v kampani před druhým kolem prezidentské volby textař a neúspěšný kandidát Michal…

Šarvátka na sjezdu ČSSD: Novinář Kotrba zaútočil na bezdomovce. Jste…

18.02.2018 21:41 Aktualizováno Hradec Králové – Sjezdu ČSSD, který se dnes koná v Hradci Králové, se nevyhnul nepříjemný incident.…

Babiš povečeřel se Zemanem v luxusní restauraci

18.02.2018 21:30 Průhonice - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes povečeřel s prezidentem Milošem Zemanem.…

Sjezd ČSSD pověřil nové vedení jednáním o vládě s ANO

18.02.2018 21:10 Aktualizováno Hradec Králové - Mimořádný sjezd ČSSD dnes pověřil nového předsedu strany Jana Hamáčka jednáním o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama