Zhoubný vliv Babiše, píšou slovenské listy. V českých volbách jde o zachování demokracie

Bratislava - Volby v Česku jsou jedním z hlavních témat slovenských médií. Například list Sme dnes napsal, že koncentrace moci v rukou Andreje Babiše spolu s antisystémovostí hnutí ANO, jehož Babiš není předsedou, ale majitelem, by se dotýkaly samotné existence české demokracie.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Česko podle listu Denník N na rozdíl od Slovenska dlouho působilo jako "standardní" země. "Tyto volby jsou první, kdy i v Česku skutečně jde o zachování demokratického systému. Hrozí vznik vlády, které bude dominovat něco, co ani není politickou stranou, ale majetkem jednoho muže, který prakticky o všem lže, má temnou minulost, používá mafiánské praktiky a nemá žádné zábrany," napsal list na svém webu o Babišovi a jeho hnutí.

List Pravda napsal, že volby podle všeho vynesou Andreje Babiše a jeho hnutí ANO na vrchol. "Otázka nezní, zda Česko bude mít trestně stíhaného premiéra, ale koho tento člověk na vrchol vyzdvihne s sebou," uvedl list.

Deník poukázal na oslabení tradiční pravice i levice a na nástup nových fenoménů, mezi které zařadil Babiše, Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD, jakož i Piráty. "Jejich společným znakem je, že berou hlasy nalevo-napravo. (...) Kolaps ODS a lidovců umožnil Babišovi vyrůst mezi velké hráče. Pád ČSSD mu umožní vládnout," napsala Pravda.

"Vytlačit zhoubný vliv Babiše od moci je nepochybně zdravá priorita. Jen by přitom takzvané standardní strany neměly ztrácet ze zřetele, že scénáře s Babišem jsou sice ošklivé, skutečně fatální by ovšem pro Česko bylo až (spojení) ANO-KSČM-Okamura," napsal list Sme k oznámení některých stran, že vylučují koalici s ANO.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve světě se píše o Česku a veselé to není: Komunistická minulost straší…

19.02.2018 13:05 Londýn – Zprávou o tom, že slovenský soud zamítl stížnost Andreje Babiše na to, že byl neprávem…

Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností, trest v kauze odměn platí

19.02.2018 12:03 Aktualizováno Brno/Praha - Pražský zastupitel Karel Březina (ČSSD) neuspěl s ústavní stížností v kauze Dopravního…

Zeman je hrobař, umíráček zvoní. Dokud bude žít, bude to mít ČSSD těžké,…

19.02.2018 11:40 Praha – Sociální demokracie si v neděli zvolila nové vedení. Do jejího čela delegáti dosadili…

Czexit by byl katastrofou, jen hlupák bez znalostí tvrdí opak, naštval se…

19.02.2018 11:04 Praha – Do probíhající debaty o tzv. czexitu přispěl i lidovecký eurposlanec Pavel Svoboda. A jedná…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama