Zhoubný vliv Babiše, píšou slovenské listy. V českých volbách jde o zachování demokracie

Bratislava - Volby v Česku jsou jedním z hlavních témat slovenských médií. Například list Sme dnes napsal, že koncentrace moci v rukou Andreje Babiše spolu s antisystémovostí hnutí ANO, jehož Babiš není předsedou, ale majitelem, by se dotýkaly samotné existence české demokracie.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto

Česko podle listu Denník N na rozdíl od Slovenska dlouho působilo jako "standardní" země. "Tyto volby jsou první, kdy i v Česku skutečně jde o zachování demokratického systému. Hrozí vznik vlády, které bude dominovat něco, co ani není politickou stranou, ale majetkem jednoho muže, který prakticky o všem lže, má temnou minulost, používá mafiánské praktiky a nemá žádné zábrany," napsal list na svém webu o Babišovi a jeho hnutí.

List Pravda napsal, že volby podle všeho vynesou Andreje Babiše a jeho hnutí ANO na vrchol. "Otázka nezní, zda Česko bude mít trestně stíhaného premiéra, ale koho tento člověk na vrchol vyzdvihne s sebou," uvedl list.

Deník poukázal na oslabení tradiční pravice i levice a na nástup nových fenoménů, mezi které zařadil Babiše, Tomia Okamuru a jeho hnutí SPD, jakož i Piráty. "Jejich společným znakem je, že berou hlasy nalevo-napravo. (...) Kolaps ODS a lidovců umožnil Babišovi vyrůst mezi velké hráče. Pád ČSSD mu umožní vládnout," napsala Pravda.

"Vytlačit zhoubný vliv Babiše od moci je nepochybně zdravá priorita. Jen by přitom takzvané standardní strany neměly ztrácet ze zřetele, že scénáře s Babišem jsou sice ošklivé, skutečně fatální by ovšem pro Česko bylo až (spojení) ANO-KSČM-Okamura," napsal list Sme k oznámení některých stran, že vylučují koalici s ANO.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Předsedou Sněmovny se stal Vondráček. Babiš chce do vlády ODS

22.11.2017 17:28 Aktualizováno Praha - Poslanci se dnes odpoledne začali zabývat volbou předsedy Sněmovny. Šéf volební komise…

Vondráček byl zvolen do čela Sněmovny. Při nominaci premiéra bych…

22.11.2017 17:11 Aktualizováno Praha – Předsedou Poslanecké sněmovny byl dnes dle očekávání zvolen Radek Vondráček (ANO).…

Faltýnek chce odšpuntovat atmosféru ve Sněmovně. ANO navrhne, aby všechny…

22.11.2017 17:05 Praha – Ve čtvrtek by se měly sejít všechny sněmovní strany. Hnutí ANO chce při té příležitosti…

Zeman zaprodává zemi okupantům? Prezidentští kandidáti zuří kvůli článku o…

22.11.2017 16:33 Aktualizováno Praha - Článek o invazi do Československa z toku 1968, který se objevil na webu ruské armádní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama