Z kandidátek do sněmovních voleb bylo vyřazeno nejméně deset jmen

Praha - Z kandidátek do sněmovních voleb bylo dodatečně vyřazeno nejméně deset jmen. Tři kandidáti byli vyškrtnuti ve středních Čechách, další tři ve Zlínském kraji a dva na jižní Moravě. Jeden člověk odstoupil z kandidátky v jižních Čechách, jeden v Libereckém kraji a rovněž jeden kandidát v Ústeckém kraji.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Kandidáti se mohli písemně vzdát kandidatury, nebo je zmocněnci mohli odvolat do dnešních 14:00. Volby se konají v pátek a sobotu.

Ve Středočeském kraji odvolali zmocněnci tři lidi ze dvou kandidátek, řekla ČTK Helena Frintová z krajského úřadu. Dvě jména byla vyřazena z kandidátky Bloku proti islamizaci a jeden z kandidátní listiny Rozumných.

Ve Zlínském kraji nastaly změny na kandidátce politického hnutí Sportovci. Mluvčí hejtmanství Renata Janečková ČTK potvrdila, že zmocněnec hnutí z kandidátky odvolal tři lidi. Jde o fotbalového funkcionáře a pedagoga Miroslava Spáčila, předsedu zemědělského družstva Josefa Lišku a fotbalového trenéra Jaroslava Baďuru. Muži si stěžují, že se na kandidátce ocitli bez svého souhlasu.

V Jihomoravském kraji odvolali Realisté dva kandidáty. V září to byl lídr Filip Kadeřábek. Jedničkou se stal lékař Filip Otevřel, který byl do té doby dvojkou. Dnes Realisté odvolali trojku z kandidátky Víta Blahu. "Ze zákona je nemůže nikdo nahradit. Voliči se o této změně na kandidátce dozvědí ve volebních místnostech," sdělil ČTK Jiří Klement z tiskového oddělení krajského úřadu.

Z jihočeských kandidátů rezignoval Jiří Filip z hnutí Sportovci. Úředníci v Ústeckém změně zaznamenali jedinou změnou oproti registrovaným kandidátkám. Z kandidátky lidovců už před několika dny odstoupil bývalý předseda okresní organizace v Mostě Adam Komenda, řekla ČTK mluvčí krajského úřadu Lucie Dosedělová.

V Libereckém kraji v úterý odstoupil z druhého místa kandidátky KDU-ČSL Kamil Jan Svoboda. Jako důvod uvedl přetrvávající ochotu strany spolupracovat ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hra skončila. teď už Drahoše kritizovat můžu, hlásá Horáček. Pak vysvětlil…

18.02.2018 21:50 Aktualizováno Praha - Přestože v kampani před druhým kolem prezidentské volby textař a neúspěšný kandidát Michal…

Šarvátka na sjezdu ČSSD: Novinář Kotrba zaútočil na bezdomovce. Jste…

18.02.2018 21:41 Aktualizováno Hradec Králové – Sjezdu ČSSD, který se dnes koná v Hradci Králové, se nevyhnul nepříjemný incident.…

Babiš povečeřel se Zemanem v luxusní restauraci

18.02.2018 21:30 Průhonice - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes povečeřel s prezidentem Milošem Zemanem.…

Sjezd ČSSD pověřil nové vedení jednáním o vládě s ANO

18.02.2018 21:10 Aktualizováno Hradec Králové - Mimořádný sjezd ČSSD dnes pověřil nového předsedu strany Jana Hamáčka jednáním o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama