Zoufalá TOP 09? Kalousek neudržel nervy na uzdě a ze strachu o svůj volební výsledek se předvedl, zlobí se politici

Praha – S tím, jak kampaň finišuje, některé strany sáhly k drsnějším metodám. Pobouření vyvolala především TOP 09 a její šéf Miroslav Kalousek., na kterého se zlobí ODS i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Přidejte svůj názor 104 komentářů

Miroslav Kalousek (TOP 09)

ODS poukazuje na to, že před týdnem Kalousek zaútočil na předsedu strany Petra Fialu na základě vymyšleného titulku. „Dnes TOP 09 pokračuje nehorázným rádoby vtipným útokem v podobě zaplaceného inzerátu na úvodní straně pražského deníku Metro, který jde za veškeré hranice slušné a korektní volební kampaně,“ tvrdí strana.

TOP 09 totiž v závěru kampaně vsadila na fiktivní zprávy o soupeřích Lidé se tak mohli dočíst, že Václav Klaus mladší z ODS jako místopředseda Sněmovny inicioval hlasování o odchodu z EU nebo že prezident Miloš Zeman udělil milost Andreji Babišovi z ANO. Další titulke pak hlásá: „Koaliční jednání ANO a Pirátů skončila úspěšně“.

„Zatímco ODS chce pracovat na sjednocení všech pravicově smýšlejících, tak pan Kalousek opět neudržel nervy na uzdě a ze strachu o svůj volební výsledek předvedl, že je bezskrupulózní, všehoschopný manipulátor, který svými kroky dlouhodobě poškozuje a rozkládá celou českou pravici,“ říká 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

ODS připomíná, že dle ní se musí EU změnit a reformovat, ale zároveň nevidí jinou alternativu pro členství v EU. „Už jen čekám, jak Kalousek po volbách klidně ‚uhne‘ ze svého sloganu ‚neuhneme‘ a zachová se podobně jako v roce 2006, kdy chtěl vytvořit první vládu od roku 1989 tolerovanou komunisty. Apeluji na všechny pravicové voliče, ať volí ODS,“ dodala Udženija.

Ministru zemědělství Marianu Jurečkovi (KDU-ČSL) se pak nelíbí, jak TOP 09 informuje o biopalivech. Inzerát TOP 09 poukazuje na to, proč máme žlutou republiku. „Zoufalí lidé dělají zoufalé činy: TOP 09 se opět vrací k opakovaně vyvrácené lži. zatímco před 2 lety Miroslav Kalousek varoval před miliardami pro Agrofert kvůli biopalivům, dnes je situace taková, jakou jsme předpokládali. za loňský rok činí nevybraná spotřební daň (tedy žádná dotace) přesně 38,5 mil. Kč. za rok 2015 byla ještě přes 2 mld. Kč. A pro jistotu dodávám, že žádnou dotaci na biopaliva nevyplácíme!“ vzkazuje.

„Reklama TOPky, od konzervativní politické strany bych čekal seriózní argumenty,

Vstupte do diskuze (104)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

TOP 09 a STAN pravděpodobně žádný výbor nepovedou

23.11.2017 17:43 Praha - Sněmovní výbory, které jsou určené po dnešní schůzce všech stran zastoupených v dolní…

Andreji, splň, co jsi slíbil. Studenti posílají Babišovi vzkaz, přidal se…

23.11.2017 17:08 Aktualizováno Praha - Hnutí ANO v rámci předvolební kampaně Čechům do schránek hodilo mimo jiné Smlouvu Andreje…

Zeman u Putina intervenoval za vězněného teologa. Pak si opět podal…

23.11.2017 17:07 Aktualizováno Moskva - Prezident Miloš Zeman se při úterním setkání se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem…

ANO by mělo mít předsedy sedmi výborů, Demokratický blok čtyř

23.11.2017 16:52 Praha - Podle dohody sněmovních stran bude mít hnutí ANO předsedy sedmi výborů, Demokratický blok …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama