Experti zhodnotili volební spoty. Jak dopadly?

Praha - Volební spoty stran kandidujících do Sněmovny podle expertů nevybočily ze své obvyklosti. Nejlépe byly hodnoceny propagační příspěvky ČSSD, KDU-ČSL a SPD, nejhůře dopadlo ANO s KSČM a Realisty. K nejkontroverznějším patřily spoty TOP 09 s fingovaným atentátem na jejího předsedu Miroslava Kalouska a Bloku proti islamizaci.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Sociální demokraté předvedli svého lídra Lubomíra Zaorálka v profesionálně zvládnutém klipu s příběhem jeho rodiny i ve spotu inspirovaném filmovým hrdinou Forrestem Gumpem. "Důležité je vhodné využití osobního příběhu, vymezení se vůči oponentům a správné zacílení na cílovou voličskou skupinu," uvedla v anketě pro Marketing Journal zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová. Řemeslně velmi dobře zpracovaný a na své voliče zacílený měli podle expertů svůj spot i lidovci.

SPD svůj klip podle Králové založila na šíření strachu silně za hranou vkusu. "Pracuje se v něm s klasickým vzbuzením pozornosti a obav v první části a uklidněním, že právě tato strana má lék na daný problém v části druhé," uvedl expert z Masarykovy univerzity Miloš Gregor. Mezi oceňované patřil i klip Pirátů s jednoduchou písní.

Za nezvládnutý, odbytý a zkopírovaný považují odborníci "blabla" klip ANO, v němž předseda hnutí Andrej Babiš vyčítá ostatním politikům se smajlíky místo hlavy nesrozumitelnost. "Ten spot sám je esencí blábolu. Pohrdání voličem, který má v hlavě aspoň kousek mozku," uvedl expert na reklamu David Spáčil. Nezajímavost je vyčítána promlouvajícímu předsedovi ODS Petru Fialovi i Realistům.

Střelba na Kalouska je pokládána za nepovedený vtip v době atentátů extremistů. Blok proti islamizaci použil scénu s fiktivními muslimy napadajícími seniorku. Kvůli klipu na něj podala Česká televize trestní oznámení, uskupení jí oplatilo stejnou mincí.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš poslal dopis zlaté Ledecké. Bylo to famózní, píše

20.02.2018 12:40 Praha - Předseda vlády v demisi Andrej Babiš zaslal dopis olympijské vítězce v závodu super-G Ester…

Senátor Štěch střílí do vlastních řad: Gross měl menší problémy než Babiš…

20.02.2018 10:35 Praha - Předseda Senátu a sociální demokrat Milan Štech je toho názoru, že by strana měla dodržet…

Babiš chce, aby ČSSD umožnila vznik jednobarevné vlády ANO

20.02.2018 09:53 Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) za nejlepší variantu považuje, kdyby ČSSD umožnila…

Andrej Babiš brzy padne a zemře? Z TOP 09 přichází varovná slova

20.02.2018 08:36 Praha – Makám víc než ostatní a doplácí na to moje zdraví. Tak nějak by se dala shrnout vyjádření,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama