Experti zhodnotili volební spoty. Jak dopadly?

Praha - Volební spoty stran kandidujících do Sněmovny podle expertů nevybočily ze své obvyklosti. Nejlépe byly hodnoceny propagační příspěvky ČSSD, KDU-ČSL a SPD, nejhůře dopadlo ANO s KSČM a Realisty. K nejkontroverznějším patřily spoty TOP 09 s fingovaným atentátem na jejího předsedu Miroslava Kalouska a Bloku proti islamizaci.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto

Sociální demokraté předvedli svého lídra Lubomíra Zaorálka v profesionálně zvládnutém klipu s příběhem jeho rodiny i ve spotu inspirovaném filmovým hrdinou Forrestem Gumpem. "Důležité je vhodné využití osobního příběhu, vymezení se vůči oponentům a správné zacílení na cílovou voličskou skupinu," uvedla v anketě pro Marketing Journal zakladatelka Institutu politického marketingu Alžběta Králová. Řemeslně velmi dobře zpracovaný a na své voliče zacílený měli podle expertů svůj spot i lidovci.

SPD svůj klip podle Králové založila na šíření strachu silně za hranou vkusu. "Pracuje se v něm s klasickým vzbuzením pozornosti a obav v první části a uklidněním, že právě tato strana má lék na daný problém v části druhé," uvedl expert z Masarykovy univerzity Miloš Gregor. Mezi oceňované patřil i klip Pirátů s jednoduchou písní.

Za nezvládnutý, odbytý a zkopírovaný považují odborníci "blabla" klip ANO, v němž předseda hnutí Andrej Babiš vyčítá ostatním politikům se smajlíky místo hlavy nesrozumitelnost. "Ten spot sám je esencí blábolu. Pohrdání voličem, který má v hlavě aspoň kousek mozku," uvedl expert na reklamu David Spáčil. Nezajímavost je vyčítána promlouvajícímu předsedovi ODS Petru Fialovi i Realistům.

Střelba na Kalouska je pokládána za nepovedený vtip v době atentátů extremistů. Blok proti islamizaci použil scénu s fiktivními muslimy napadajícími seniorku. Kvůli klipu na něj podala Česká televize trestní oznámení, uskupení jí oplatilo stejnou mincí.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ŽIVĚ: Předsedou Sněmovny se stal Vondráček. Babiš chce do vlády ODS

22.11.2017 17:28 Aktualizováno Praha - Poslanci se dnes odpoledne začali zabývat volbou předsedy Sněmovny. Šéf volební komise…

Vondráček byl zvolen do čela Sněmovny. Při nominaci premiéra bych…

22.11.2017 17:11 Aktualizováno Praha – Předsedou Poslanecké sněmovny byl dnes dle očekávání zvolen Radek Vondráček (ANO).…

Faltýnek chce odšpuntovat atmosféru ve Sněmovně. ANO navrhne, aby všechny…

22.11.2017 17:05 Praha – Ve čtvrtek by se měly sejít všechny sněmovní strany. Hnutí ANO chce při té příležitosti…

Zeman zaprodává zemi okupantům? Prezidentští kandidáti zuří kvůli článku o…

22.11.2017 16:33 Aktualizováno Praha - Článek o invazi do Československa z toku 1968, který se objevil na webu ruské armádní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama