Kubišová, Rottrová, Vondráčková či Váňa. Koho budou volit české celebrity?

Praha - Umělci a známé osobnosti upozorňují občany, jak důležité je odevzdat v blížících se volbách svůj hlas. Celá řada celebrit také veřejně deklaruje podporu celým stranám nebo jednotlivým politikům. Víte třeba koho bude volit Marta Kubišová Věra Pospíšilové nebo Josef Váňa?

Přidejte svůj názor 81 komentářů

Marta Kubišová

V těchto rozhodujících parlamentních volbách je důležité podpořit všechny politické síly, které stojí na straně Evropy a neuhnou,“ vzkazuje Čechům slovenská politička a herečka Magda Vašáryová, která podpořila TOP 09.

Přidala se tak k českým herečkám Báře Štěpánové nebo Tereze Brodské. Obě dvě také vystoupily a nahrály videa na podporu TOP 09. „Jsem člověk poměrně konzervativní. Jsem člověk, který si váží svobody a demokracie, kterou jsme získali po roce 1989. A právě proto je mi blízký program TOP 09, která prosazuje svoje hodnoty a názory dlouhodobě, a stejné hodnoty a názory uznávám i já,“ vysvětluje na videu Brodská.

„Já jsem si uvědomila, že když se teď s Karlem občas někde potkám, a vlastně se říká: už přijde, už přijde. Tak se najednou, když se Karel objeví, tak lidi, neříkám, že všichni, vstanou. Prostě ten Karel má něco, co se nedá naučit, má přirozenou autoritu, kterou nemá z titulu své funkce, ale má ji z titulu své silné osobnosti. On prostě ve mně budí respekt a úctu,“ uvedla na účet českého předsedy TOP 09 Štěpánová.

Zpěvačka Marta Kubišová pak otevřeně podpořila současného lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana. „Mladým říkám, ať se nenechají médii úplně zbláznit. Každý má přece vlastní úsudek,“ říká na videu, které zveřejnil na sociálních sítích právě Herman.

Už dříve na podobných videích Hermana podpořili například režisér Václav Marhoul, herec Jan Potměšil, houslista Jiří Pavlica, operní pěvkyně Dagmar Pecková nebo filosof Jan Sokol.

Celou řadu příznivců mezi známými osobnostmi má také třeba hnutí ANO. Podle seznamu podporovatelů na webu strany se nachází například žokej Josef Váňa, zpěvák a herec Jakub Prachař, diskařka a olympionička Věra Pospíšilová, zpěvačka Marie Rottrová, atletka Šárka Kašpárková, nebo herečka Veronika Žilková.

Koho bude volit Helena Vondráčková? Zpěvačka to sice veřejně neřekla, její manžel Martin Michal však nedávno po kauze kvůli zrušenému koncertu uvedl, že to zcela jistě nebude TOP 09. „Je třeba odsoudit stav, že za peníze si lhář může koupit spravedlnost a politickou prostituci pánů Kalouska a Feriho, které paní Vondráčková skutečně z etických důvodů volit nebude,“ uvedl na sociálních sítích Michal.

Vstupte do diskuze (81)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nerezignuje, ani kdyby byl odsouzen? Odřídí to z Pankráce nebo…

24.04.2018 08:56 Praha – Sociální demokraté trvají na tom, že by měl člen kabinetu povinnost rezignovat, pokud bude…

Soud zastavil stíhání poslance Růžičky, žalobkyně podala stížnost

24.04.2018 08:47 Chomutov - Okresní soud v Chomutově zastavil trestní stíhání poslance Pavla Růžičky z hnutí ANO,…

Komunista Ondráček varuje: Tohle tedy ne. Může se stát, že koalici ANO a…

23.04.2018 19:30 Aktualizováno Praha - V souvislosti s možnou koaliční vládou hnutí ANO a ČSSD se mluví o tom, že sociální…

Přijde Česko o peníze z EU? Ptali jsme se politiků, co říkají na návrh z…

23.04.2018 18:44 Aktualizováno ANKETA - List Financial Times (FT) na svém webu napsal, že po roce 2020  by mohly desítky miliard…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama