Ostuda ve Sněmovně, morální bahno. Všichni lídři jsou před volbami na prášky, spustil politik

Praha – Pondělní jednání Poslanecké sněmovny o lithiu trvalo dlouhých devět hodin. Někteří poslanci měli dost času, aby schůzi podrobně komentovali na sociálních sítích. Velice ostře se k jednání vyjadřoval například někdejší šéf poslaneckého klubu TOP 09 František Laudát.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Poslanecká sněmovna

Poslanci po devítihodinovém jednání požádali vládu, aby zrušila platnost memoranda o lithiu, které podepsal s australskou těžařskou firmou European Metals Holdings krátce před parlamentními volbami ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD). Dolní komora, pro kterou to bylo poslední jednání, také uvedla, že lithium by měl v Česku těžit státní podnik. „Tak se současná Poslanecká sněmovna rozloučila s lidem pěknou ostudou. Plácání, osobní výpady, Babiš 'doflustroval' svého premiéra Sobotku. Skvělá ukázka všem, jak dopadnou, až půjdou po volbách s Babišem,“ spustil na sociálních sítích Laudát.

„O morálním bahně dnešního Česka svědčí nejen rostoucí preference Okamurova hnutí, ale i skutečnost, že dnešní schůzi vyprovokovali komunisti. Teď se bijí za národní suverenitu, jak tam také padlo. Ale jejich minulost je jasná. Největší bohatství naší země - uran - nechali vyplundrovat cizí mocnosti. Běžná námezdní síla byla pro budoucí okupanty málo, tak jim soudruzi do dolů poslali spisovatele, filosofy, architekty, básníky.... Asi aby vykovali nového socialistického člověka, A co nám soudruzi ze Sovětského svazu zanechali? Otrávenou spodní vodu z kyanidového loužení uranu, odkaliště, prázdnou kasu. Dříve narození si možná vzpomenou na průpovídku, jak jel vlak do Sovětského svazu z Československa a notoval si: uran zlato, uran, zlato... Když jel zpátky, už jen smutně blekotal: hov... za to, hov...za to.....“ nebral si servítky končící poslanec TOP 09

Poukazuje také na předvolební sliby šéfů politických stran. „Většina současných lídrů politických stran se dušuje, a kým po volbách nepůjde. Podle toho to vypadá, že vlastně nikdo z nich ve skutečnosti nechce vládnout. A od nadržené zbytku nás Pámbu ochraňuj. Proč tedy kandidují?“ kritizuje podobná prohlášení politik.

Kromě toho se pustil i do KDU-ČSL. „Vítězství Lidovců v nadcházejících volbách by mohlo pěkně zavařit českým penzistům. Mám-li brát doslova jejich heslo na tříkolce, která stála před Sněmovnou: 'Lithium na důchody'. KDU opět dokázala, že o věci vůbec, ale vůbec nic neví. Ale abych byl vstřícný, nejlepší by bylo, aby lidovci šli příkladem a nechali si platit penze z příjmů z lithia?“ uvedl na svém facebookovém profilu.

„Tak mně konečně došlo, proč ta dnešní úporná bitva o lithium. Celých 5% dnešní světové produkce se používá v lékařství. A víte na co? - uklidňující léky, antidepresiva. No a co máme v pátek v České republice? Volby přece. Skoro všichni lídři jsou na prášky. Potom se jim divte! Nepadnou jim do urny procenta a jdou se poroučet?“ rýpnul si politik, který v nadcházejících volbách již nekandiduje.

Přidal také faktickou poznámku z materiálů, které poslanci dostali. „Po kolapsu Teplického stratovulkánu před 320 milióny let proniklo těsně pod povrch žulové magma obohacené vodou, F, Li, SN, W, Nb, Ta, Sc. Vzniklo několik kupolovitých rudonosných těles, největší na Cínovci. V závěru magmatické krystalizace se Li spolu s Sn a W odmísily ze silikátové taveniny do vodného fluida. Přetlak fluid vyvolal explozivní drcení nadložních granitů. Fluida unikala směrem vzhůru a proměnila původní granity na greiseny (křemen +Li-slída). Není ta geologie fascinující? Já doteď myslel, že v Teplicích mají jenom Kuberu a Feriho a ejhle - i stratovulkán. (V geologické části bylo použito materiálu RNDr. Karla Breiter, DSc z Geologického ústavu AV ČR),“ citoval Laudát.

Po skončení jednání pak dodal: „Tak dnes poslanci snad doposlancovali s lithiem a je čas vrátit se k trablům všedních dnů - Babiš a Faltýnek jsou spolu s dalšími obviněni v kauze Čapí hnízdo, případ informátora vulgo Bureše se vrátil na začátek, tudíž je zatím evidovaný, o korunových dluhopisech se už zase podivně mlčí, o kauze Agrotec se taky mlčí… Jelikož dnes bylo nejvíce skloňované slovo lithium, čekal jsem, že poslancům rozdávaná nadějně vyhlížející barevná tabulka je Mendělejevova periodická tabulka prvků. Nebyla. Místo floru tam bylo uvedeno Babiš, místo jodu Pastuchová, místo síry Faltýnek, atd, atd. Takže edukace poslanců se nekonala.“

A vzhledem k tomu, že se Laudát se Sněmovnou loučí, sbalili si už taky všechny své věci. „Tak jsem dnes, kromě počítačů, které vrátím, kompletně vyklidil poslaneckou kancelář. V nejbližších dnech požádám i o zrušení mailu a dalších záležitostí, abych konečně měl od různých individuí pokoj,“ dodal.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko pošle 25 milionů korun na ochranu hranic na jihu Sahary, vláda plán…

21.02.2018 20:07 Praha – Česko pošle milion eur (zhruba 25,3 milionu Kč) na podporu jednotek pěti afrických zemí,…

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je teď jediná varianta na stole, říká…

21.02.2018 18:47 Praha - „Jedinou variantou na stole" je podle premiéra v demisi a předsedy ANO Andreje Babiše vláda…

Babiš vyslyší ODS, uspořádá schůzku stran kvůli evropské politice

21.02.2018 18:30 Praha – Na popud ODS uspořádá premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš schůzku předsedů…

V ČR mají vzniknout pravidla pro lobbing, záměr podpořila vláda

21.02.2018 18:16 Aktualizováno Praha - Vláda dnes schválila věcný záměr zákona, podle kterého by se lobbisté ke své činnosti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama