Ze Zaorálka je Forrest Gump? Nové VIDEO ČSSD musíte vidět

Praha - Praha – Sociální demokraté, stejně jako ostatní strany, finišují svou kampaň. V nově zveřejněném videu se volební lídr ČSSD ostře vymezil vůči šéfovi hnití ANO Andreji Babišovi. Varuje před jeho koblihami.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Lubomír Zaorálek /ČSSD/, ministr zahraničí

„V životě často nevíte, co si vytáhnete. Ale teď si můžete zvolit. Přijďte k volbám,“ vzkazuje voličům ČSSD s odkazem na slavný film Forrest Gump. V duchu tohoto snímku se nese také předvolební video sociálních demokratů.

Ve videu je zdůrazněna role vzdělání, dostupné zdravotní péče i odpovídajícího platu za poctivou práci. Z malého „Forresta“ se postupně stává současný šéf české diplomacie a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek. Když si pak chlapec sedící vedle něj vytáhne ze sáčku koblihu, upozorní jej Zaorálek: „Hele, bacha, aby to nebyl podvod.“

„Není v tom marmeláda. Jak jste poznal, že je to podvod?“ táže se mladík poté, co se do koblihy zakousne. „Tak čtu,“ řekne mu politik a ukáže na nápis na sáčku, který říká „Babišova pekárna“.

Přestože ČSSD s hnutím ANO čtyři roky vládlo, strana se teď vůči Babišovi důrazně vymezuje – naposledy třeba kvůli rozsudku v kauze Babišovy údajné spolupráce s StB nebo lithiu. „Zdá se, že Andrej Babiš lže o svém vztahu k StB stejně, jako lže o lithiu,“ uvedla ČSSD na svém facebooku.

V podobném duchu se pak vyjádřil i sám Zaorálek. „Nestál jsem o to, aby byla minulost předvolebním tématem. Chtěl jsem řešit platy, sociální politiku a zdravotnictví. Bohužel Andreje Babiše jeho minulost dohání. Člověk s takovou minulostí, který je navíc obviněn z podvodu, se nemůže ucházet o vysoké ústavní funkce. Shodilo by to ČR v zahraničí,“ tvrdí volební lídr sociální demokracie.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé míří k volbám ve velkém. Volební účast přesahuje 50 procent

21.10.2017 12:16 Praha - Volební účast ve většině krajů Česka se pohybovala dnes před 11:00 kolem 50 procent. Na…

Protestní volby? Ani náhodou, Češi pořád volí ty samé. A jsou spokojeni.…

21.10.2017 12:08 Aktualizováno Ať už dopadnou víkendové sněmovní volby jakkoli, jedno je jisté předem: nejde o žádnou protestní…

V Opavě se zpozdilo hlasování a zkolabovala členka komise

21.10.2017 12:03 Ostrava - Hned dvakrát dnes bylo narušeno hlasování v jednom z volebních okrsků v Opavě. Nejprve se…

Koho volí Jiří Drahoš? Výsledek voleb očekávám s napětím, přiznal

21.10.2017 11:38 Praha - Kandidát na prezidenta a někdejší šéf Akademie věd ČR Jiří Drahoš přiznal, že vždy volí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama