Sorry jako Bureši: Poslouchejte lidi milí, Andrej nás má za debily. Nová píseň Babiše určitě nepotěší

Praha – Mezi stranami, které se ucházejí o hlasy voličů, je také Radostné Česko. To se zaměřilo na kritiku šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Vymezuje se vůči němu nejen v předvolebních spotech, ale i v písni nazvané Sorry jako Bureši.

Přidejte svůj názor 23 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

Politická strana Radostné Česko vznikla 10. 8. 2017 proměnou z iniciativy Radostné Česko bez EET. „Ve velmi krátkém čase se nám povedlo zformovat kandidátky do 11 krajů ČR. Kandidáty tvoří z podstatné části inteligence (VŠ profesoři, právníci, daňoví poradci, účetní, ředitelé…). Kandidáti s odbornými znalostmi a shodnými ideály nás budou reprezentovat v předvolebních rozhovorech a debatách,“ uvádí strana na svých stránkách.

V programu slibuje například snížení byrokracie o 80 procent, konec úřednické byrokracie a zrušení EET, konec obchodu s chudobou, zrušení povinné školky, nebo srozumitelné soudy. „Pokud budeme ctít demokracii, svobodu jednotlivce a jeden druhého, bude Česko radostné… Program naší strany směřuje k vytvoření moderní zdravé prosperující společnosti. To je jediná cesta, jak se začít přibližovat vyspělým západním zemím a otočit se zády k východním despociím," uvádí strana.

Radostné Česko se především silně vymezuje proti Babišovi. Vedle zakladatele strany Boleslava Buzka se ve spotech strany objevuje také Klára Novotná, která na YouTube vystupuje jako Drzá Klára. Ta v hodně ostrém volebním videu posílá Babiše a EET do míst, kam slunce nesvítí.,

zdroj: YouTube

„Máme tady vzkaz pro člena zločinecké organizace, pro agenta StB Bureše. Nejsme ovce, alespoň ne většina Čechů. Běž si buzerovat své zaměstnance,“ říká v klipu šéf strany Buzek. „To, že neumíš na počítači, nám nevadí, já to taky neumím. Ale nenuť k tomu naše babičky. Vezmi si to svoje EET a táhni s ním do pr...“ vzkazuje mu Novotná.

A v podobném duchu pokračují i v písni. „Poslouchejte lidi milí, Andrej nás má za debily. Už mám hodně – a chci víc, řve tu klidně z plných plic. Moje ego, nad to není! Víc než zlata si ho cením. S kamarády z StB zakleknem i na tebe,“ zpívá se v písni, kterou zveřejnila strana na YouTube.

V refrénu se pak říká: „Sorry jako Bureši, EET nic neřeší. Prostě ano, prostě ne, zlobíme se na tebe.“

zdroj: YouTube

„Jako firmu Česko dojit, na chudácích se pak hojit. Řepkou klidně zničit půdu, hlavně, že mít prachy budu. Zneužívat dotace a vás nahnat do práce. Z vašich kapes co nejvíc vybrat, vlastní prachy klidně vyprat,“ připomíná strana Babišovo podnikání.

„Stát to není žádná firma, ani Němců montérdílna. Musíme vám odporovat, stát má lidi podporovat. Stát má lidem dělat radost, neprudit a nosit starost. Poslouchej nás Bureši, Česku tvůj vliv nesluší. Tak nás nechej klidně žít, bez tebe nám bude líp!“ vzkazují na závěr.

Vstupte do diskuze (23)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babišova vláda požádá o důvěru 10. ledna. Z Bruselu přišla první gratulace

13.12.2017 15:31 Praha/Brusel - Vláda Andreje Babiše (ANO) požádá ve Sněmovně o důvěru ve středu 10. ledna. Příští…

ŽIVĚ: Zeman jmenoval novou vládu, Babiš a ministři se poklonili u hrobu…

13.12.2017 15:22 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval jednobarevnou vládu předsedy hnutí ANO Andreje Babiše.…

ČR má novou vládu. Babiše bych jmenoval premiérem i podruhé, zopakoval…

13.12.2017 14:41 Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě jmenoval jednobarevnou vládu Andreje Babiše …

Babiš odmítl uprchlické kvóty, SPD chtěla jít ještě dál. Jednání výboru…

13.12.2017 14:30 Aktualizováno Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) odmítl trvalý přerozdělovací mechanismus imigrantů mezi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama