Už jsem byl obviněn ze všeho, na co lze pomyslet. Z tohoto však ještě ne, spustil Kalousek

Praha – Šéf hnutí ANO a bývalý vicepremiér Andrej Babiš a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek byli obviněni v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiš potvrdil, že převzal dokumenty o stíhání. A předseda TOP 09 Miroslav Kalousek už do něj rýpe.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou na téma Postoj Česka k Ukrajině

„Převzal jsem usnesení o zahájení trestního stíhání v pseudokauze Čapí hnízdo. Proti tomuto rozhodnutí jsem ihned podal opravný prostředek," uvedl v pondělí odpoledne Babiš. Případ nyní mají na starost jeho advokáti.

Jeho prohlášení Kalouska opravdu zaujalo. „Milé děti,v době 'nových pořádků' se hlavně učte StBácký 'newspeak'. Lekce 1: Dotační podvod a veřejné lži = pseudokauza,“ tlumočí Babišova slova na twitteru.

Kalousek také okomentoval dokumenty zveřejněné skupinou Julius Šuman. Ty mají údajně dokazovat, že prokazovat, že banka si byla vědoma, že farma Čapí hnízdo patří pod tehdejší Babišovu firmu Agrofert. „Když to věděla banka,věděl to i Babiš. Podváděl a lhal a policie na to má zjevně důkazy. Banka jim je dát musela,“ napsal v té souvislosti šéf TOP 09.

Jeden z diskutujících pak Kalouskovi napsal: „Vy děláte vše proto, aby ANO vyhrálo. Vy jste důvod proč lidé volí ANO.“ Tato slova šéfa TOP 09 hodně pobavila. „Už jsem byl obviněn ze všeho, na co lze pomyslet. Z tohoto však ještě ne. Díky, jste první. Za všechno může Kalousek,“ uvedl pobavený politik a přidal smějícího se smajlíka.

Babiše s Faltýnkem vydala ke stíhání Sněmovna. Policie Babiše podezírá z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie, podle vyšetřovatelů údajný podvod řídil. Faltýnek se podle policie dopustil dotačního podvodu.

Babiš i Faltýnek vinu popírají. Kauza je má podle jejich názoru poškodit před volbami. V dokumentech figuruje i Babišova nynější manželka Monika Babišová, Babišovy děti Adriana Bobeková a Andrej Babiš a exministrův švagr Martin Herodes.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kulhánek může kandidovat na prezidenta, má dostatek podpis od poslanců

18.10.2017 11:04 Praha - Bývalý šéf mladoboleslavské automobilky Vratislav Kulhánek má 23 podpisů poslanců ke své…

Politickým stranám platíme z našich kapes stamiliony. I těm, které neuspějí

18.10.2017 10:06 Napadlo vás někdy, z čeho politické strany financují svůj provoz? Na rozdíl od veřejně…

Mirek Topolánek prozradil přísně utajovanou informaci? Toto se Babišovi…

18.10.2017 09:59 Praha – Někdejší premiér a šéf ODS Mirek Topolánek už nějakou dobu glosuje nejen politické dění na…

Jak bude vypadat povolební neděle? Politici už teď spřádají plány

18.10.2017 09:26 Praha - V pátek a sobotu proběhnou v Česku volby do Sněmovny. Neděle sice podle lídrů nejsilnějších…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama