Už jsem byl obviněn ze všeho, na co lze pomyslet. Z tohoto však ještě ne, spustil Kalousek

Praha – Šéf hnutí ANO a bývalý vicepremiér Andrej Babiš a místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek byli obviněni v souvislosti s padesátimilionovou dotací EU na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiš potvrdil, že převzal dokumenty o stíhání. A předseda TOP 09 Miroslav Kalousek už do něj rýpe.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Máte slovo s M. Jílkovou na téma Postoj Česka k Ukrajině

„Převzal jsem usnesení o zahájení trestního stíhání v pseudokauze Čapí hnízdo. Proti tomuto rozhodnutí jsem ihned podal opravný prostředek," uvedl v pondělí odpoledne Babiš. Případ nyní mají na starost jeho advokáti.

Jeho prohlášení Kalouska opravdu zaujalo. „Milé děti,v době 'nových pořádků' se hlavně učte StBácký 'newspeak'. Lekce 1: Dotační podvod a veřejné lži = pseudokauza,“ tlumočí Babišova slova na twitteru.

Kalousek také okomentoval dokumenty zveřejněné skupinou Julius Šuman. Ty mají údajně dokazovat, že prokazovat, že banka si byla vědoma, že farma Čapí hnízdo patří pod tehdejší Babišovu firmu Agrofert. „Když to věděla banka,věděl to i Babiš. Podváděl a lhal a policie na to má zjevně důkazy. Banka jim je dát musela,“ napsal v té souvislosti šéf TOP 09.

Jeden z diskutujících pak Kalouskovi napsal: „Vy děláte vše proto, aby ANO vyhrálo. Vy jste důvod proč lidé volí ANO.“ Tato slova šéfa TOP 09 hodně pobavila. „Už jsem byl obviněn ze všeho, na co lze pomyslet. Z tohoto však ještě ne. Díky, jste první. Za všechno může Kalousek,“ uvedl pobavený politik a přidal smějícího se smajlíka.

Babiše s Faltýnkem vydala ke stíhání Sněmovna. Policie Babiše podezírá z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie, podle vyšetřovatelů údajný podvod řídil. Faltýnek se podle policie dopustil dotačního podvodu.

Babiš i Faltýnek vinu popírají. Kauza je má podle jejich názoru poškodit před volbami. V dokumentech figuruje i Babišova nynější manželka Monika Babišová, Babišovy děti Adriana Bobeková a Andrej Babiš a exministrův švagr Martin Herodes.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek udeřil na Klause mladšího: Z Vás je mi teď fyzicky nevolno...

17.03.2018 22:01 Aktualizováno Praha – Studenti ze zhruba 300 vysokých a středních škol po celé zemi se ve čtvrtek v poledne…

Putin mění Prahu v šiřitele ruského darebáctví, píše Foreign Policy

17.03.2018 21:50 Aktualizováno Washington/Praha - Ruský prezident Vladimir Putin vede podle amerického serveru The Foreign Policy…

Klaus mladší setřel Kalouska a spol.: To si s prominutím strčte za klobouk…

17.03.2018 21:15 Aktualizováno Praha – Poslanec ODS Václav Klaus mladší se poměrně ostře vyhradil vůči čtvrteční stávce studentů.…

Stropnický se naštval na Rusko: Česko jako zdroj Novičoku? Tak to tedy ne.…

17.03.2018 17:53 Aktualizováno Praha - Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová tvrdí, že nejpravděpodobnějším…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama