Ovčáček udeřil kvůli Katalánsku: Evropské hodnoty se nejlépe prosazují prostřednictvím težkooděnců

Praha - Katalánské referendum o nenávistivosti vyvolává emoce také v České republice. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček v souvislosti s ním kritizuje Evropskou unii. Najdou se ale i tací, kteří s ním nesouhlasí.

Přidejte svůj názor 150 komentářů

Jiří Ovčáček

„Evropské hodnoty se nejlépe prosazují prostřednictvím težkooděnců. Probruselští hujeři nám to jistě vysvětlí, stejně jako v případě migračních kvót nebo zákazu tuzemáku,“ reagoval Ovčáček na informaci o tom, že policie na řadě míst zasahuje proti stoupencům referenda.

„Ve Španělsku nám názorně ukazují, jak s námi zatočí, když budeme zlobit," uvedl s hastahem #slavime17listopad1989. „Lidskoprávní neziskovky mlčí. Podporují totiž výchovu ke šťastnému evropanství. Pomocí gumových projektilů," napsal také Ovčáček. 

Dění v Katalánsku komentuje už několik dní. „Nu, taková je ta naše Evropská unie: Šéf španělské diplomacie Dastis v rozhovoru s agenturou AP řekl, že snahy katalánské vlády jsou výsměchem demokracii a jdou proti cílům a myšlenkám, které sleduje Evropská unie. Referenda podle něj bývají ve skutečnosti oblíbeným nástrojem diktátorů,“ napsal na svém facebookovém profilu.

Ne všichni se ale domnívají, že je problém na straně Bruselu. „EU je prý podle jejích odpůrců nedemokratická, protože nepodporuje referendum v Katalansku. To, že je nedemokratické a nelegální nevadí,“ připomněl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský fakt, že španělský ústavní soud referendum o nezávislosti Katalánska zakázal.

Vstupte do diskuze (150)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svrhněme EU zevnitř, vyzvala Čechy nacionalistka Le Penová

16.12.2017 22:22 Aktualizováno Praha - Evropská unie je v současné podobě podle šéfky francouzské Národní fronty Marine Le Penové…

Wilders v Praze burcoval Čechy, apeloval, ať odmítnou EU i migraci

16.12.2017 19:09 Praha - Nizozemský kritik islámu a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders publiku na konferenci…

Protiimigrační strany odmítají EU, žádají Evropu suverénních národů

16.12.2017 18:00 Aktualizováno Praha - Odmítání současné podoby EU, varování před údajnou muslimskou kolonizací Evropy či vize…

Prezidentské kampaně? Nic a nuda, míní politologové

16.12.2017 13:07 Praha - Bez výrazných zlomů či překvapení pokračuje podle politologů předvolební kampaň pro druhou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama