Sobotka odletěl na summit do Estonska. U večeře chce debatovat o budoucnoti EU

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka dnes odcestoval na neformální summit do Estonska. Před odletem řekl, že je důležité, aby Česká republika byla na všech úrovních a v komunikaci se všemi partnery intenzivně zapojena do začínající debaty o budoucnosti EU.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto

Diskuse o spolupráci v oblastech jako je obrana a bezpečnost, ale především o prohlubování spolupráce zemí platících eurem, jsou důležitými tématy večeře, kterou na dnešek svolal předseda unijních summitů Donald Tusk. V pátek pak prezidenty a premiéry EU čeká nynějším estonským předsednictvím zorganizovaná debata o potřebě podpory a rozvoje nejrůznějších aspektů digitalizace kontinentu.

Rámec dnešní diskuse v Tallinnu bude tvořit několik veřejných vystoupení evropských státníků z minulých dnů a týdnů: v europarlamentu v polovině měsíce hovořil šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker, v úterý rozsáhlou a konkrétní představu prohloubení spolupráce především zemí eurozóny nabídl francouzský prezident Emmanuel Macron. Premiérka z EU odcházející Británie Theresa Mayová o potřebě odvážné vize budoucího speciálního vztahu mezi její zemí a EU mluvila minulý týden ve Florencii.

Diskuse o budoucím směřování evropské integrace nyní - po francouzských i německých volbách - začíná být daleko intenzivnější než dříve. "Zejména ty příští měsíce budou z tohoto hlediska velmi náročné pro to, abychom udrželi kontakt s tím, co se v Evropě děje, a dokázali to ovlivnit v souladu s představami ČR," poznamenal Sobotka.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko zatím nemá velvyslance v Rusku, Remkův nástupce čeká na vízum

23.03.2018 17:24 Praha - Česko zatím nemá nového velvyslance v Rusku. Vítězslav Pivoňka, který má vést českou…

Lidovci chtějí podpořit porodnost vyššími slevami na dani a bonusem při…

23.03.2018 17:14 Praha – Lidovci chtějí v dubnu předložit zákon, který by zvýšil slevu na dani pro pracující i na…

Oficiální nahrávka státní hymny? Sportovci i ministerstvo řeší její délku

23.03.2018 16:42 Aktualizováno Praha - Český olympijský výbor (ČOV) navrhuje, aby se prodloužila nahrávka státní hymny. Možnou…

Hlasovací lístky mají být v budoucnu jednostranné

23.03.2018 16:35 Praha - Volební lístky by měly být v budoucnu vytištěny pro poslanecké a krajské volby jen…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama